У Чернівецькому центрі журналістської солідарності НСЖУ передали продуктові набори місцевим журналістам та журналістам-переселенцям, які нині мешкають на Буковині. Це стало можливим завдяки налагодженій співпраці Національної спілки журналістів України та Федерації професійних спілок України.
Набори гуманітарної допомоги для українських журналістів від НСЖУ та ФПУ було вручено ветеранам журналістики, яким вже виповнилося понад 75 років. До виходу на пенсію вони багато років працювали у місцевих медіа. Також один із продуктових наборів передали журналістці-переселенці з Маріуполя Світлані Ободінській, яка разом з родиною живе у Чернівцях.
– Журналістам, які сьогодні живуть лише на пенсійні виплати, досить важко зводити кінці з кінцями. Майже все, що отримуємо, доводиться витрачати на комуналку, продукти і ліки. Набагато важче стало останні півтора року, коли російські окупанти розпочали широкомастабне вторгнення. Хочу відзначити, що у цей скрутний для нас час, лише Спілка журналістів і пам’ятає про нас. Це – не вперше, коли отримуємо допомогу, – каже ветеран журналістики із понад 45-річним стажем Юхим Гусар.
Команда Чернівецької обласної організації НСЖУ та Центру журналістської солідарності в Чернівцях вдячні партнерам за надані набори гуманітарної допомоги, які бодай мінімально, але полегшать життя тим нашим колегам, які потребують допомоги щоденно.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба ЦЖС