Лише дві обласні газети («Молодий буковинець», «Погляд») регулярно виходять наразі у Чернівецькій області. Крім того, незважаючи на важкі обставини економічної кризи, викликаної війною, поки друкується десять колишніх «районок», працюють три телерадіокомпанії, діють всі первинні організації. Але ситуація стає дедалі проблематичнішою.
Про це пресслужбі НСЖУ повідомили в Чернівецькій обласній організації Спілки.
На Буковині постійно працюють кілька місцевих сайтів, журналісти наповнюють їх, як загальноукраїнською та світовою інформацією (до 50%), яка зараз є дуже актуальною, так і місцевою, позаяк працюють волонтерські центри, соціальні служби, заклади освіти, охорони здоров’я тощо. Особлива увага – правдивому висвітленню подій, неприпустимість фейків, подання позитивних матеріалів про наше військо, публікація корисної інформації для переселенців, висвітлення роботи волонтерів та центрів прийому біженців тощо.
З кожною передплатою суттєво скорочуються тиражі газет. Через скрутний фінансовий стан (мізерна передплата, яка падає, відсутність реклами та зменшення роздрібних продажів), виживати редакціям стає дедалі важче. Є наміри щодо закриття газет, часто про це замислюються редактори колишніх районок. На жаль, засновники взагалі припинили вихід газет «Чернівці» та «Золіле Буковіней», обласні газети «Буковина» і «Час» виходить у скороченому форматі та пропускають випуски.
З огляду на ці процеси, перед облорганізацією НСЖУ постає питання щодо переформатування первинних організацій, які базуються на чинних ЗМІ, й переходу до територіального принципу.
– Із цим також є певні проблеми, – зауважує голова обласної організації НСЖУ Володимир Бобер. – Замість колишніх 11 районів у нашій області залишилося лише 3, такі первинні організації були б завеликі. З іншого боку, створювати первинки на основі громад теж не з руки, бо в деяких центрах громад узагалі немає журналістів. Тому секретаріат облорганізації запропонував первинні організації в області «прив’язати» до міст (Кіцманська, Путильська, Хотинська тощо), а в Чернівцях – журналістів-членів НСЖУ, газет, які припинили роботу, перевести на облік до міської організації. Остаточно про це йтиметься на звітно-виборній обласній конференції.
Попри складний історичний для спілчан і НСЖУ загалом час, до лав Спілки на Буковині від березня до червня було прийнято четверо місцевих журналістів, віком від 24 до 38 років. У вересні подали заяви на вступ до НСЖУ ще троє журналістів редакції місцевої FM-радіостанції «Буковинська хвиля».