Із нагоди Дня пам’яті українських журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки, у Львові відбулась зустріч професійних і майбутніх медійників.
Захід, який організував Львівський Центр журналістської солідарності Національної спілки журналістів України у партнерстві з факультетом журналістики ЛНУ імені Івана Франка та ГО «Ти – Медіа», розпочався вшануванням пам’яті колег, які загинули у 2022 році внаслідок російської агресії .
-Ми всі маємо пам’ятати тих, хто загинув за правду. На жаль, не покарані вбивці. Тож важливо не забувати цього, вимагати покарань, підтримувати один одного. Вічна пам’ять загиблим, – сказав голова Львівської ОО НСЖУ Ярослав Климович.
Головний редактор видання «Новий день» Анатолій Жупина та його заступниця Оксана Павленко поділилися з майбутніми журналістами власним досвідом діяльності під час війни. Зокрема, розповіли про евакуацію з окупованої Херсонщини і відновлення роботи видання у форматі онлайн вже у Львові.
-Бути журналістом сьогодні – це як бути військовим: небезпека підстерігає з усіх боків, – зауважив Анатолій Жупина. – Робити свою справу і не загинути, або не потрапити до рук окупанта – це нові виклики, з якими стикаються журналісти сьогодні.
Пан Жупина зазначив, що один із кореспондентів його видання побував у полоні, а частина колективу і досі лишається в окупації..
-Коли ми виїжджали з окупації, то знали, що не маємо права здаватися, що повинні продовжувати працювати для людей. Ми не маємо права дати скабеєвим можливості говорити за нас. Журналістика сьогодні – це місія, це інформаційний фронт, – наголосила Оксана Павленко.
Також під час заходу звернули увагу і на інформаційну гігієну медійників при висвітленні воєнних подій та відповідальність медіа перед аудиторією.
Заходи з ушанування загиблих журналістів відбулися і в інших центрах журналістської солідарності НСЖУ – в Івано-Франківську, Чернівцях, Дніпрі, Запоріжжі. У Києві на місці поховання Георгія Гонгадзе відслужили панахиду.