У Дніпрі Центр журналістської солідарності НСЖУ почав діяти в липні. Про те, що зробили за 5 місяців, як допомагаємо колегам, які заходи провели та що у найближчих планах, активу Дніпропетровської обласної журналістської організації розповіла його координаторка Наталя Назарова.
Дніпровський ЦЖС – це один із шести офісів, створених Національною спілкою журналістів України на базі обласних організацій за підтримки Міжнародної і Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Основна мета діяльності Мережі Центрів – підтримка українських медійників, які постраждали від війни.
«Обласна Спілка від перших днів повномасштабного російського вторгнення приймала колег, які були змушені евакуюватися з гарячих точок України. Ми допомагали із тимчасовим поселенням, логістикою, контактами, гуманітарною підтримкою. Наразі при Дніпропетровській обласній організації працює Центр журналістської солідарності», – зазначив Голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук.
«До нас звертались і продовжують звертатись колеги переважно зі східних областей – Донецької, Луганської, Харківської. Є медійники, які виїхали із Запорізького регіону. Декому пощастило тут знайти роботу і продовжувати працювати в журналістиці, – повідала координаторка Центру Наталя Назарова. – Ми надаємо матеріальну допомогу, по можливості – технічну. Консультуємо, якщо потрібно, радимо фахівців з юридичних аспектів чи з психологічної підтримки».
Центром можна скористатись як коворкінгом. На сьогодні офіс Центру оснащений двома ноутбуками, телефоном. Тут є швидкісний Інтернет, зручні умови для того, щоб журналісти могли прийти і попрацювати. До того ж, тут можна, у разі необхідності, взяти в прокат брендований написом «PRESS» бронежилет, шолом, тактичну аптечку.
«Ми проводимо для медійників заходи різного спрямування – тренінги з безпеки, психологічної підтримки, фахові юридичні консультації. Організовуємо професійні зустрічі, де колеги обмінюються досвідом, заходи для адаптації журналістів-переселенців. Практикуємо і вебінари. Вже провели 16 заходів, охопивши загалом 332 учасники», – зазначила Наталя Назарова. Медійників також постійно долучають до участі у всеукраїнських онлайнових тренінгах та вебінарах.
Кілька заходів провели у партнерстві з фахівцями системи безоплатної правової допомоги, із обласним Центром громадського здоров’я. Маємо підтримку місцевих громадських організацій, закладів культури. Зокрема, цікаве дозвілля та емоційне розвантаження колег, які вимушено покинули власні домівки, запропонував Дніпровський «Телетеатр». Завжди гостинно відчинені двері і міської бібліотеки, де часто проходять різні виставки.
Дніпровський Центр співпрацює і з вищими навчальними закладами, які готують журналістів. Так, із першокурсниками Університету митної справи та фінансів провели полілоги про професію. Організували для майбутніх журналістів ДНУ імені Олеся Гончара та УМСФ тренінги з безпеки. В якості тренерів запросили військових журналістів ІА «АрміяInform». Вже домовились із університетами про те, що студенти зможуть проходити у нас практику. А двом студентам-переселенцям, котрі навчаються у Дніпрі, виділили матеріальну допомогу.
У планах Центру – продовжувати роботу з евакуйованими журналістами, допомагати колегам залишатись в журналістиці, організовувати і проводити навчальні заходи, залучати до співпраці місцевих колег, партнерські організації. Тож, двері Центру завжди відчинені для всіх журналістів. Сьогодні потрібно об’єднувати зусилля, підтримувати одне одного, працювати разом заради перемоги.
«Гасло Спілки – «Журналісти важливі!». Ми маємо бути солідарними, аби надійно тримати інформаційний фронт», – наголосив очільник обласної організації Олексій Ковальчук.