Цього тижня у форматі онлайн проходить конференція для учасників міжнародного проекту Media Dialogue 2020 – for Pluralism and Understanding, співорганізатором якого є Національна спілка журналістів України. Участь у навчанні беруть студенти з України, Грузії, Білорусі, Вірменії і Молдови.
Під час відкриття конференції виступили керівник проекту, директор регіонального медіацентру Open Channel TV Ludwigshafen (Німеччина), керівник European Youth4Media Network Association Вольфганг Рессманн; голова ГО «Форум українських журналістів», головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк (Україна) та Мкртіч Тоноян (ACOSS, Вірменія)
Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ узяла участь у дискусії про виклики, з якими зустрічаються сучасні журналісти. Зокрема, Георгій Йологуа із Грузії розповів про результати 10-річного моніторингу Фейсбуку під час виборів. Асистентка кафедри Інституту журналістики Київського національного університету імені Шевченка Катерина Соколова проаналізувала, якими каналами українці споживають новини і як непримиренно обговорюють їх в інтернеті.
Вольгу Хвоін із Білоруської асоціації журналістів коротко розповіла про останні новини щодо роботи журналістів у Білорусі. Міжнародні медіа позбавили акредитацій, а на білоруських колег чиниться безпрецедентний тиск. Утримання в поліції без зв’язку і контактів із зовнішнім світом – звична справа. “Журналістів десятками затримують, вони виходять за добу – і повертаються на роботу. Важливо те, що звичайні громадяни дуже підтримують журналістів, допомагають їм робити матеріали і ховатися від поліції. Також багато медіа стали залучати своїх читачів чи глядачів, закликають їх надсилати фото й відео з акцій протесту та інших подій”, – розповіла Вольга Хвоін. .
«Виступаючи перед учасниками семінару, я говорила про тиск і напади на журналістів в Україні: тиск економічний, політичний, а також про фізичні атаки. На жаль, в Україні, як і всюди в Європі, журналісти зустрічаються з перешкоджанням своїй професійній діяльності: від онлайн-буллінгу до нападів і навіть убивств. Також говорила про небезпеку роботи громадянських журналістів на окупованих територіях Донбасу і Криму. Вважаю, що питання безпеки журналістів повинне бути в порядку денного і політиків, і громадських організацій», – зазначила Ліна Кущ.
Партнерами проекту «Медіадіалог 2020: плюралізм і порозуміння» є громадські, журналістські та освітні організації із Німеччини, України, Грузії, Вірменії, Білорусі й Молдови. Проект реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини і спрямований на кооперацію та підвищення професійних навичок молодих журналістів і студентів-журналістів країн Східного партнерства. Українськими партнерами проекту є Національна спілка журналістів України, ГО «Форум українських журналістів», Інститут журналістики Київського національного університету імені Шевченка, факультет філології й журналістики Східноєвропейського університету (Луцьк), факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.