Зустріч із стейкхолдерами кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету пройшла в Запоріжжі.
З привітальним словом до учасників зустрічі звернулася кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри Юлія Мельникова. Вона підкреслила, що виш готує фахівців, які зі свого боку теж виборюватимуть перемогу – завдяки якісному медіапродукту.
У теплій та дружній атмосфері до студентів звернулися стейкхолдери освітньої програми 061 Журналістика: Ольга Кайда, Андрій Чепрасов та Остап Морозов. Медіафахівці поділилися своїми думками щодо актуальності та важливості роботи журналістів в умовах повномасштабної агресії.
Студент четвертого курсу Арсеній Мельников присвятив свій виступ журналісту, правозахиснику Максиму Буткевичу, який вже понад рік перебуває в російському полоні та безпідставно засуджений на 13 років ув’язнення в колонії строгого режиму. Він наголосив на важливості консолідації українського суспільства задля звільнення громадян України з російського полону та закликав долучитись до петиції про звільнення Максима Буткевича та інших незаконно утримуваних і засуджених журналістів.
Традиційним блоком щорічних зустрічей на базі кафедри соціальних комунікацій є посвята в журналісти першокурсників. Зазвичай таку посвяту в стінах БДПУ проводили другокурсники. Але цього року традицію було змінено, і зі словами до новачків звернулася Вікторія Напрягло, здобувачка з четвертого курсу, кореспондентка
«Університетського слова», яка поділилася своїм досвідом із першокурсниками й надала слушні поради щодо навчання і майбутньої професії.
Наприкінці зустрічі відбулася цікава дискусія, під час якої гості поділилися своїми думками щодо важливості й відповідальності роботи журналістів в сучасних умовах.
Під час зустрічі Юлія Мельникова зауважила:
– Одним із основних завдань я вбачаю консолідацію українського суспільства. Без допомоги журналістів не буде побудовано порозуміння між громадами. Перемога принесе нові виклики. І нам з вами, як людям, причетним до медіаспільноти, їх долати. Журналісти – важливі!
Зустрічі студентів із представниками професії, стейкхолдерами та гостями кафедра соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету організовує вже понад десять років. Мета – продемонструвати підтримку українським суспільством важливості свободи слова і незалежності медіа, акцентувати на викликах, які сьогодні є надзвичайно актуальними (цензура, вплив політичних сил).
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Роман Костромицький, доцент кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету