Арлем Дезір, колишній представник ОБСЄ зі свободи слова, відвідав центральний офіс Національної спілки журналістів України з неофіційним візитом.
Він ознайомився з роботою Київського центру журналістської солідарності та представниками інших п’яти центрів, які зібралися в Києві на дводенний тренінг. Під час виступу Арлем Дезір, зокрема, наголосив на значенні свободи слова для України.
– Безпека журналістів і свобода медіа ще більш важливі в часи війни… Дуже радий знову зустрітися з українськими журналістами, які інформують увесь світ та всі куточки України про війну і злочини проти цивільних, – сказав він.
Пан Дезір подякував представникам Центрів журналістської солідарності за зусилля задля створення безпечних умов для роботи журналістів під час війни. Голова НСЖУ Сергій Томіленко розповів гостю про роботу Київського ЦЖС, показав почесному гостю захисне спорядження, яке за підтримки ЮНЕСКО Спілка надає українським та іноземним журналістам, котрі вирушають у гарячі точки. Також голова НСЖУ Сергій Томіленко познайомив Арлема Дезіра з друкованими виданнями з деокупованих та прифронтових територій, вихід яких було відновлено завдяки Спілці.
– Наш пріоритет – відновити локальні видання на деокупованих територіях. Наприклад, як тільки Херсон було деокуповано, ми знайшли кошти і профінансували перший номер тамтешньої газети «Новий день», а також знайшли донора, який підтримав подальший випуск видання, – зауважив Сергій Томіленко.
Арлем Дезір, зі свого боку, наголосив на величезному значенні правдивої інформації для нещодавно звільнених від окупанта територіях.
Водночас почесний гість, який довгий час опікувався свободою слова в Україні, підтримав нещодавно започатковану традицію і залишив запис у Книзі друзів Спілки.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ