Відома італійська журналістка Анна Дель Фрео – віцепрезидентка Ломбардійської спілки журналістів, членкиня виконкому Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) висловлює беззаперечну солідарність українським колегам і захоплення роботою української журналістської спільноти та Національної спілки журналістів України під час російсько-української війни.
Про це вона наголосила, перебуваючи на запрошення НСЖУ з візитом у нашій країні.
– Я хочу висловити вам, колеги, слова підтримки і від свого імені, і від імені президентки Європейської федерації журналістів Майї Север, – сказала Анна Дель Фрео, зустрічаючись із працівниками українських медіа.
Вона зазначила, що світова журналістика переживає не найкращі часи, адже має серйозну конкуренцію із соціальними мережами, де свою позицію, обминаючи медіа, висловлюють лідери громадської думки, блогери. Але ці труднощі не йдуть у жодне порівняння тими проблемами, які переживає українська журналістика.
– У часи війни журналісти стають першими свідками важливих подій, і дуже важливо, що вони можуть донести цю інформацію не лише до внутрішньої аудиторії у вашій країні, а й до світової спільноти. В цьому – особлива цінність роботи журналістів в Україні, – сказала Анна Дель Фрео. – Спілкуючись із журналістами в Івано-Франківській, Чернігівській областях, у Києві, я зрозуміла, що це – люди, які ніколи не здаються. Мене вражає, в яких умовах ви працюєте!
Анна Дель Фрео високо оцінила діяльність Національної спілки журналістів України, зокрема, зі створення (за підтримки ЄФЖ та інших міжнародних організацій) мережі Центрів журналістської солідарності, які сьогодні діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Дніпрі та Запоріжжі.
– У Європейській федерації журналістів ми часто обговорюємо безпеку медіапрацівників, – зазначила італійська колега. – Але, тільки приїхавши в Україну, я насправді зрозуміла, що слід розуміти під цим терміном. Разом із головою НСЖУ Сергієм Томіленком я побувала в музеї Другої світової війни, де зараз діє виставка НСЖУ «Розстріляна свобода слова». Я познайомилися з історіями багатьох українських журналістів. Вони вражають. Щоб зрозуміли, чому журналістська безпека важлива, це треба побачити на власні очі…
Вона розповіла, що, перебуваючи в Івано-Франківську, вперше в житті пережила повітряну тривогу. Зрозуміло, журналістка із мирної країни відчула страх – той страх, який щодня переживають українці та іноземці, які приїжджають в Україну, щоб підтримати українців.
Водночас вона згадала історії, які їй розповідали бабусі та дідусі про пережите у Другу світову війну. Подумала, що ніколи й гадки не мала, що застане під час свого життя нову масштабну війну.
– Тому я хочу висловити слова підтримки й солідарності всім своїм колегам, які працюють в Україні, за їхню складну й небезпечну щоденну працю. І – за можливість бути з вами знайомою, – сказала Анна Дель Фрео.
Від імені Ломбардійської спілки журналістів вона пообіцяла продовжити співпрацю з Національною спілкою журналістів України. Крім того, вона розповіла про зустріч із президенткою Європейської федерації журналістів Майєю Север, котра також пообіцяла продовжувати і поглиблювати співпрацю з НСЖУ.
Враження про свою поїздку в Україну Анна Дель Фрео опише у статті в своїй газеті «Il Sole 24 ORE» – найбільшій у Мілані.
Інформаційна служба НСЖУ