В умовах поширення смертоносної інфекції SARS-CoV-2 та хвороби Covid-19 журналісти продовжують нести важку трудову вахту. І хоча чимало співробітників переведені на дистанційну форму роботи, але є професії в сфері медіа, котрі потребують реальної присутності репортерів, операторів, дизайнерів, звукорежисерів, монтажерів відео- і радіопрограм, водіїв та представників інших служб або на місці подій, або в редакційних офісах, де монтують програми чи проводять прямі ефіри, верстають газети, навіть – здійснюють бухгалтерські операції. Тому за таких безпрецедентних обставин непросто забезпечити безперервний виробничий процес, подбати про безпеку персоналу та, найголовніше, забезпечити суспільство виваженою, професійною та неупередженою інформацією.
Втім, порятунок журналістів, які можуть потонути в океані проблем поширення смертоносної інфекції SARS-CoV-2, виявився не тільки проблемою самих працівників ЗМІ. Їм на допомогу прийшов Благодійний фонд «Волинь-2014» (голова правління – Петро Пилипюк).
– Довелося звернутися за сприянням до Благодійного фонду «Волинь-2014». Із ним не лише я особисто, але й чимало інших журналістів Волині, маємо честь плідно співпрацювати і під час першої фази забезпечення української армії та добровольців спорядженням та амуніції, коли Росія розгорнула активні агресивні дії на Сході України, і в наступний період, коли в м. Волновасі Донецької обл. (місто-побратим Луцька) було споруджено перший у цьому регіоні Донбасу український православний храм Миколая Чудотворця. Наразі настав не менш складний етап випробувань і для держави, і для кожної людини. Оскільки журналісти повинні виконувати свій професійний обов’язок за будь-яких обставин, то вони мають бути хоча б мінімально захищеними. Відтак, Благодійний фонд «Волинь-2014», який наповнюється гуманітарними коштами від його фундаторів, інших представників соціально відповідального бізнесу та простих громадян, прийшов на допомогу волинським журналістам, – пояснює ситуацію заступник голови облорганізації НСЖУ, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк.
Отож, буквально через 2 дні після звернення, 20 березня виконавчий директор Фонду Володимир Кривович вручив Володимирові Данилюку 2000 пар гумових рукавичок, які найближчим часом будуть розподілені між різними редакційними колективами.
У «Волинь-2014» запевнили, що як тільки виникне можливість придбати й захисні медичні маски, вони також будуть передані для потреб працівників мас-медіа.
На фото Наталії ЩЕРБЛЮК: Володимир Данилюк отримує від Володимира Кривовича гумові рукавички для волинських журналістів.