Цикл вебінарів «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19», що Національна спілка журналістів України проводить за підтримки Програми розвитку ООН, перетнув свій екватор. Вже відбувся шостий з десяти вебінарів, тема якого України – «Як зробити соціально важливі та правозахисні теми цікавими? Мультимедійні інструменти для журналіста» – своєю актуальністю зацікавила широке коло редакторів і журналістів багатьох областей. Вперше цей вебінар був у прямій трансляції на Facebook сторінці Національної спілки журналістів України. Отже, ті, кому цікава тема, можуть у будь який зручний час ознайомитися з інформацією на ФБ-сторінці.
Для початку спікер вебінару – медіа-експерт, керівник представництва польського телеканалу «Белсат TV» в Україні і викладач журналістики Ілля Суздалєв коротко презентував «Белсат TV». Бо саме на досвіді роботи цього потужного польського телеканалу, який останнім часом розширив сферу трансляції і веде мовлення на Білорусь, Україну, Росію, Казахстан, він побудував усе спілкування з online аудиторією. При цьому він запропонував українським регіональним журналістам співробітництво з телеканалом, який вирізняється об’єктивністю і незаангажованістю.
Щодо нинішньої теми вебінару Ілля Суздалєв заявляє: «Важливо, щоб все, що ми робимо, було спрямоване на розширення аудиторії». І далі:
– Щоб бути успішним, виданню сьогодні недостатньо мати хороший тираж і навіть недостатньо мати певний інтернет-проект. Аудиторія, яку ви мали до сьогодні, у будь-яку мить може розосередитися по інших ЗМІ. Отже, варто звернути увагу на Facebook та інші соціальні мережі»,– каже медіа експерт, розкриваючи нюанси використання цього ресурсу в успішному просуванні ЗМІ на медіа ринку.
Говорив Ілля Суздалєв про необхідність розширювати авторський актив, як і попередні спікери, наголосив на важливості оперативної подачі інформації. При цьому він радить готувати для інтернет-платформ відео… без звуку, а з титрами. Це – для зручності споживача інформації, який не завжди має можливість увімкнути звук на своєму смартфоні, що впевнено увійшов у наше життя.
Сюжет для відео? Та будь що з нашого щоденного життя – цікаве можна побачити в найпростіших сюжетах. «Якщо нам цікаво, то це може бути цікавим і іншим», – зазначає медіа експерт.
Упродовж усього спілкування з учасниками вебінару Ілля Суздалєв, як і обіцяв спочатку, на наочних прикладах роботи в «Белсат TV», у прес-службі довоєнної Донецької облдержадміністрації і на телеканалах Донеччини
розкривав один за одним секрети, які допоможуть тримати видання успішним . Він настійливо доводить, що не можна зупинятися, зациклюватися на чомусь одному. Треба не боятися нового, і чим більше інструментів впливу на аудиторію матиме журналістська команда редакції, тим успішніше просуватиметься і зміцнюватиметься видання або інший засіб масової інформації на медіа- ринку.
Своєю чергою Костянтин Григоренко, ряд інших учасників вебінару охоче поділилися успішним досвідом своїх редакцій.
Так, Костянтин Григоренко на прикладі «Обріїв Ізюмщини» розповів, що поряд з Facebook варто все активніше розвивати Instagram, що може дати суттєвий приток аудиторії. А ще він радить створювати тематичні групи, прив’язані до вашої публічної сторінки. І, щоб не порушувалося авторське право, не крали вашу інформацію, Костянтин Григоренко радить створювати брендові шаблони, як зробили це в «Обріях Ізюмщини»
Інна Михальченко говорила про фотоколаж, що для його створення не обов’язково використовувати дороговартісні програми. Фотоколажі цікаві людям на місцевому рівні, бо, як читач любить побачити своє фото або розповідь про себе в газеті, так і в інтернеті люди люблять побачити себе, своїх близьких і знайомих на фотографії. І чим більше фотографій, тим швидше розширюється аудиторія.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ своєю чергою коротко і чітко дала поради, як елементарно можна розширювати аудиторію читачів через віконечко «запросити». І від імені усіх учасників шостого вебінару вона щиро подякувала Іллі Суздалєву за цікавий досвід, яким він щиро поділився з колегами.
Поспілкувався з колегами і голова НСЖУ Сергій Томіленко. Вітаючи усіх з прийдешнім Днем журналіста, наголосив:
– Національна спілка журналістів постійно і на всіх майданчиках привертає увагу суспільства до нашої професії . Журналісти важливі! Беручи участь в обговоренні законопрооєктів про медіа, ми стоїмо на тому, що найважливіше на сьогодні – захист і підтримка журналістів.
І як приємний додаток до привітань – Сергій Томіленко повідомив про нагородження шести редакторів локальних ЗМІ Грамотами і Почесними грамотами Верховної Ради України.