Журналіста «Громадського телебачення» Богдана Кутєпова побили співробітники поліції та зламали його техніку. Інцидент стався вранці 29 квітня біля Кабміну, де Кутєпов стрімив акцію протесту підприємців разом зі співведучим Нікітою Мекензіним.
Як повідомляє «Громадське», журналісти працювали в парку навпроти Кабміну. Кілька поліцейських ТОР підійшли з вимогою залишити цю територію. А у відповідь на слова журналіста про службову необхідність вести зйомку з того місця, де найкраще видно, поліцейські назвали його «клоуном». Замість пояснень, чому медійники не можуть тут перебувати, правоохоронці почали погрожувати: «або забираєш (камеру, – ред.), або я зламаю». Далі почали застосовувати силу, виштовхуючи Кутєпова із колегою. Все це відбулося в прямому ефірі. На відео видно, як журналіста грубо хапають за руку і ледь не викидають із місця зйомок. Обурившись, що медійники не вимкнули камеру, поліціянти зламали стабілізатор, після чого ефір довелося перервати.
Журналісти викликали поліцію і написали заяву про вчинення злочину.
Згодом речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко у коментарі «Громадському» сказав, що не знає про цей інцидент, натомість наголосив на потребі з’ясувати всі обставини.
«Треба розбиратися зараз, з’ясуємо. Знаючи Богдана Кутєпова нічого не можу сказати, окрім того, що треба точно детально з’ясувати всі обставини пригоди», – сказав він.
Прес-служба Нацполіції повідомила, що обставини нападу на журналіста у Маріїнському парку встановлюються та будуть передані до Державного бюро розслідувань.
«У чергову частину надійшло повідомлення від журналіста «Громадського телебачення» про те, що під час зйомок співробітники ТОР патрульної поліції перешкоджали його професійній діяльності, – йдеться у повідомленні. – Аби з’ясувати всі обставини інциденту, на місце події прибула слідчо-оперативна група Печерського управління поліції. Проводиться перевірка, матеріали якої будуть передані до Державного бюро розслідувань для прийняття процесуального рішення».
Голова НСЖУ Сергій Томіленко у коментарі щодо інциденту
наголошує: напружена атмосфера протестів, карантин чи настирна поведінка
журналістів не виправдовують грубу силу правоохоронців.
«Національна спілка
журналістів України засуджує застосування поліцейськими сили щодо журналістів
та свідоме пошкодження редакційної техніки. Службове розслідування та відкриття провадження ДБР – це необхідні дії.
Але абсолютно недостатні, щоб журналісти довіряли поліцейським у майбутньому. Допоки
результатом проваджень ставатиме безкарність, доти професія журналіста
лишатиметься ризиковою та небезпечною», – зазначив очільник Спілки.