У нинішній важкий час навіть ті локальні медіа, які ніколи не зверталися по донорські кошти й завжди заробляли на свою діяльність самостійно, нині намагаються звертатися по ґранти.
Як збільшити свої шанси написати вдалий проєкт, з чого почати, до кого звертатися, а в разі відмови – як її пережити, – відповіді на ці питання підготувала редакторка онлайн-видання «Біляївка.City» та сайту «Open.Дністер» Галина Халимоник.
«Один із найважливіших аспектів успішної грантової історії – це тематика проєкту. Не беріться за тему, яка вам не цікава чи не зрозуміла. Повірте, успіху не буде. Працюйте над темами, які цікаві і вам, і вашому колективу», – зауважила журналістка.
Наступний крок – це вивчення цільової аудиторії. Чим краще аплікант знає та розуміє, на кого спрямований його проєкт, тим успішніше його буде реалізовано.
Шукати донорів слід тоді, коли роботу над проєктом повністю завершено. Краще пропонувати свою ініціативу на різноманітних медійних майданчиках і сайтах посольств, підписатися на розсилку новин чи телеграм-канали медійних організацій, а також відвідувати семінари, тренінги, конференції, знайомитися з людьми, які в перспективі можуть стати для вас потенційними ґрантодавцями.
«Я бажаю, аби ви вийшли на той рівень, щоб вас шукали донори», – наголошує Галина Халимоник.
Практичний порадник розроблено за підсумками тренінгу «Залучення грантових коштів: як вижити у час війни», що відбувся у Львівському Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Ознайомитися із порадами можна ТУТ