Міжнародна організація ЮНЕСКО підтвердила, що наполягає на прозорому і ретельному розслідуванні трагічної загибелі у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної.
Про це повідомив заступник Генерального директора ЮНЕСКО з питань комунікації та інформації Тауфік Джелассі у відповідь на звернення Національної ради та Національного комітету IFAP.
Заступник Генерального директора організації наголосив, що ЮНЕСКО закликало до розслідування обставин смерті української журналістки. «Організація залишається відданою питанню захисту прав журналістів та дотриманню принципів, закріплених у Резолюції Ради Безпеки ООН 2222, яка наголошує на захисті журналістів у зонах конфліктів як цивільних ociб», – йдеться у листі.
Тауфік Джелассі запевнив, що ЮНЕСКО й надалі докладатиме зусиль щодо захисту журналістів у всіх куточках світу та вимагатиме справедливості для тих, хто постраждав при виконанні службових обов’язків.
До відома, лист заступника Генерального директора організації був відповіддю на неодноразові звернення Постійного представництва України при ЮНЕСКО та активної роботи делегації України на 34-й сесії Міжурядової ради Міжнародної програми з розвитку комунікацій (21-22 листопада 2024 року) у рамках обговорення доповіді Генерального директора ЮНЕСКО з безпеки журналістів.
Як повідомлялося раніше, голова Національної ради та Національного комітету IFAP України Ольга Герасим’юк передала до ЮНЕСКО заклик вимагати розслідування загибелі української журналістки Вікторії Рощиної, викраденої на тимчасово окупованій території та вбитої в росії.
Також Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле відреагувала на звернення і закликала до розслідування. Вона висловила жаль через загибель української журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні й закликала до прозорого розслідування цієї трагічної події, підкресливши, що безпека журналістів у зонах конфліктів повинна залишатися пріоритетом для міжнародної спільноти.
Українська журналістка-фрілансерка, лауреатка премії «Мужність у журналістиці» 2022 року Вікторія Рощина зникла безвісти 3 серпня 2023 року під час поїздки на окуповані території. Інформація про її смерть підтвердилася 10 жовтня 2024 року. Відомо, що Рощину готували до обміну, зокрема її переводили з Таганрога до Москви, що було «етапом її підготовки до звільнення».
Дискусія з цього приводу: