Знакова подія – підписання меморандуму про співпрацю між Національною спілкою журналістів України та Українською асоціацією зовнішньої політики відбулася 19 липня в офісі НСЖУ. Свої підписи під документом поставили голова НСЖУ Сергій Томіленко та президент УАЗП Володимир Хандогій.
Зустріч зібрала провідних українських дипломатів та експертів у сфері міжнародних відносин, керівництво та провідних експертів НСЖУ, які обговорили висвітлення зовнішньої політики України та взаємодію журналістів і дипломатів.
– Ця зустріч і меморандум, який ми підписуємо, нададуть нам додаткового поштовху і дозволять об’єднати наші інтелектуальні ресурси для інформування громадськості про зовнішню політику України, зазначив Володимир Хандогій.
Сергій Томіленко підкреслив важливість експертної підтримки у висвітленні міжнародних подій:
– Ми розуміємо вагу дипломатичного слова. Сьогодні ми отримуємо широку базу контактів досвідчених і компетентних експертів, яких зможемо рекомендувати українським та іноземним журналістам для коментування подій у всьому світі.
Учасники зустрічі обговорили низку актуальних питань. Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол Ігор Литвин, у минулому Посол України в Індонезії, Філіппінах, Сінгапурі, Малайзії, Таїланді, Султанаті Брунею, Китаї, КНДР, Монголії, Голова Правління Асоціації Україно-Китайського співробітництва, наголосив на необхідності посилення присутності українських журналістів за кордоном.
– У нас дуже мало закордонних кореспондентів. Наприклад, у Китаї працює лише одне представництво Укрінформу, тоді як китайські ЗМІ мають тут кілька потужних офісів, – зауважив він.
Член НСЖУ, Надзвичайний і Повноважний Посол Борис Гуменюк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедрою УДУ ім. М. Драгоманова, екс-Посол України в Республіці Кіпр, екс-ректор Дипломатичної академії МЗС України наголосив на важливості професійної експертизи у висвітленні міжнародних подій.
– Журналістська школа України, на жаль, не завжди враховує ментальність тих країн, про які пишуть наші медійники. Одна й та сама інформація може бути по-різному сприйнята в країнах мусульманського світу та в Європі, – зауважив Борис Гуменюк.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ наголосила на позиції Спілки щодо необхідності відновлення українських медіа як частини процесу відбудови країни.
– Сьогодні важливо не лише відновлення зруйнованої інфраструктури. Необхідно відновлювати і українські медіа, включаючи цей аспект до всіх програм із відновлення України, – сказала Ліна Кущ.
Надзвичайний і Повноважний Посол, виконавчий директор УАЗП Валерій Цибух, у минулому Посол України в Греції та Албанії, зазначив важливість розширення співпраці між дипломатами та журналістами.
– У дипломата і журналіста дуже багато спільного, – сказав він. – Те, що ви робите сьогодні, висвітлюючи багато важливих справ для нашої країни, ще раз переконує нас у тому, що ми на вірному шляху.
Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО «Асоціація платників податків України», Заступник Голови з питань євроінтеграції Агентства з розшуку та менеджменту активів Григол Катамадзе зазначив, що сучасне нестандартне життя вимагає нестандартних рішень, тож співпрацю між УАЗП і НСЖУ необхідно продовжувати. Він пообіцяв і далі брати участь у контактах із керівництвом НСЖУ і вже має низку питань, які необхідно обговорити.
За результатами зустрічі було ухвалено кілька конкретних ініціатив:
– формування списку провідних експертів УАЗП для редакцій ЗМІ з конкретизацією їхніх спеціалізацій.
– Проведення круглого столу з питань міжнародної журналістики за участі дипломатів та журналістів-міжнародників.
– Організація презентацій книг українських дипломатів на майданчику НСЖУ.
Сергій Томіленко також представив учасникам зустрічі два важливі проєкти НСЖУ: міжнародну фотовиставку журналістів у зоні бойових дій, яка була презентована в Парижі, Брюсселі і Вільнюсі, та фотопроєкт «Спалахи війни» – найкращі фотороботи першого року повномасштабного вторгнення, куратором якого є відомий фотожурналіст Єфрем Лукацький.
Окремо було відзначено ініціативу НСЖУ з відродження прифронтових газет.
– Ми залучили міжнародних донорів і партнерів, відродили 32 прифронтові газети. Часто це єдиний засіб інформування на цих територіях, де немає ані світла, ані інтернету, – розповів Сергій Томіленко.
Володимир Хандогій так підсумував зустріч:
– Наша спільна робота наразі має бути зосереджена навколо питань висвітлення війни та повномасштабного вторгнення. Синергія наших зусиль приведе до гарних результатів.
Учасники зустрічі зазначили, що підписання меморандуму між НСЖУ та УАЗП – важливий крок у посиленні співпраці між журналістами та дипломатами. Це дозволить підвищити якість висвітлення міжнародних подій в українських медіа та сприятиме кращому розумінню зовнішньої політики України як всередині країни, так і за її межами.
Участь у зустрічі взяли голова НСЖУ Сергій Томіленко, перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, впливові українські дипломати, Надзвичайні і Повноважні Посли Володимир Хандогій (онлайн), Борис Гуменюк, Анатолій Дронь, Григол Катамадзе, Володимир Коваль, Володимир Лакомов, Ігор Литвин, Юрій Малько, Валерій Цибух, журналісти-міжнародники Марина Грінченко і Валерій Юрченко.
Інформаційна служба НСЖУ