Фонд доктора Деніса Муквеге організовував візит до Лікарні та Фонду Панзі в Демократичній Республіці Конго (ДРК) для ключових українських стейкхолдерів з метою покращення послуг всебічної допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК)
З 16 по 19 вересня делегація з України відвідала лікарню та фонд Панзі в ДРК в рамках багаторічної програми Фонду доктора Деніса Муквеге, спрямованої на посилення спроможності України надавати всебічну підтримку постраждалим від насильства.
Цей обмін дозволив учасникам відвідати установи, що входять до складу Єдиного центру Панзі, обмінятися досвідом з експертами та дізнатися більше про практику моделі всебічної допомоги, яка є всесвітньо визнаним стандартом надання допомоги постраждалим від сексуального насильства.
“Незважаючи на відмінності між контекстами та конфліктами в ДРК та Україні, деякі проблеми забезпечення всебічної допомоги постраждалим від сексуального насильства є однаковими. Цей візит є частиною нашого підходу, який гарантує, що учасники таких обмінів мають можливість спілкуватися, обмінюватися досвідом та кращими практиками, а також розвивати відносини для підтримки і удосконалення всебічної допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом”, – говорить Катріен Коппенс, виконавча директорка Фонду Муквеге.
До складу української делегації увійшли представниці SEMA Україна – національної мережі жінок, які постраждали від насильства в російсько-української війні, представники Національних соціальних служб, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Міністерства охорони здоров’я, Генеральної прокуратури та організацій громадянського суспільства. Ця ініціатива є частиною співпраці Фонду Муквеге з Україною, спрямованої на посилення якісної всебічної допомоги постраждалим від конфлікту, а також місії Фонду – працювати заради майбутнього, в якому люди, які постраждалі від насильства під час конфлікту, отримують всебічну допомогу та компенсацію, необхідну їм для відновлення свого життя.
Національна спілка журналістів України мали змогу реалізувати спільний проєкт з Фондом. За допомогою якого було проведено 7 тренінгів в різних регіонах України з навчання журналістів для належного висвітлення теми сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК). У висновку також було проведено конкурс журналістських робіт. З результатами, якого ви вже можете ознайомитись на сайт НСЖУ. У вдячність колегам було передано спеціальні відзнаки від НСЖУ, які є символом підтримки українських журналістів. Вручила їх Людмила Гусейнова, правозахисниця, громадянська журналістка, директорка з комунікацій ГО СЕМА Україна.
Фонд доктора Деніса Муквеге вражені і натхненні відданістю постраждалих, влади та громадських організацій в Україні і переконані, що цей обмін сприятиме забезпеченню кращого доступу до всебічної допомоги для постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, в Україні. Фонд Муквеге продовжує підтримувати постраждалих, українську державу та громадянське суспільство в цих зусиллях.
На сьогоднішній день Фонд Муквеге сприяв обміну досвідом з фахівцями з Гвінеї-Конакрі, Центральноафриканської Республіки та Іраку на базі Лікарні та Фонду Панзі. Крім того, модель єдиного центру Панзі була визнана Міжнародною конференцією регіону Великих озер, Світовим банком та іншими організаціями як стандарт передового досвіду надання допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся за адресою: [email protected]
Про Фонд доктора Деніса Муквеге:
Фонд Муквеге – це міжнародна правозахисна організація, яка працює над зміною глобальної реакції на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, з акцентом на постраждалих від нього. Ми підтримуємо вимоги постраждалих щодо створення світу, в якому сексуальне насильство як зброя війни більше не буде допустимим і матиме наслідки для окремих злочинців і держав. Ми працюємо заради майбутнього, в якому постраждалі отримують всебічну допомогу та компенсацію, необхідну для відновлення свого життя. Ми створюємо можливості для постраждалих, щоб вони могли висловитися і бути почутими, а також об’єднуватися, щоб творити зміни, впливати на політику, вимагати справедливості та підзвітності. Для подальших запитів, будь ласка, зв’яжіться з нами через Twitter : @MukwegeFound; LinkedIn: Dr. Denis Mukwege Foundation; Facebook: facebook.com/Mukwegefoundation; Instagram: @mukwegefoundation або відвідайте наш веб-сайт: www.mukwegefoundation.org
Про Лікарню та Фонд Панзі:
Загальна лікарня Панзі була заснована в 1999 році доктором Денісом Муквеге. У відповідь на руйнівну війну на сході ДРК та високий рівень сексуального насильства, що відбувався в цьому контексті, лікарня незабаром стала епіцентром допомоги постраждалим від сексуального насильства. Відтоді лікарня Панзі надала допомогу понад 50 000 пацієнткам, у тому числі тим, хто пережив сексуальне насильство. У 2008 році було створено Фонд Панзі, щоб доповнити інші елементи цілісного пакету допомоги, включаючи соціально-економічну підтримку та правову допомогу. У наступні роки Панзі ініціював створення різних медичних і громадських установ в інших громадах, які пов’язані з третинною лікарнею загального профілю Панзі, щоб полегшити перенаправлення в разі потреби. Всі ці установи є частиною екосистеми, відомої сьогодні як модель єдиного центру допомоги Панзі.