Газета «Вечірні Черкаси» досить молода – вона з’явилася на медіаринку України в 1993 році, і створив її черкаський підприємець, видавець Станіслав Журило. Він же з перших днів очолює редакційний колектив, завжди відстоював і відстоює незалежність української преси.
Разом з газетою почала роботу створена тим-таки Станіславом Журилом друкарня, де поряд з іншою продукцією друкуються чимало газет не тільки з Черкаської, а й із сусідніх областей. Про якість роботи цього підприємства можуть сказати схвальні відгуки редакторів. Зокрема, під час спілкування з редакторкою однієї з місцевих газет Черкащини вона сказала: «Зараз друкуємося в Черкасах, і я жалкую, що не почали співпрацю з цією друкарнею раніше».
Було таке, що під крило «Вечірніх Черкас» одне за одним приєдналися приватні видання «Прес-центр», «Жіноча газета», «Акцент». Певний час їх видавали окремими газетами, однак згодом вони увійшли до складу тижневика «Вечірні Черкаси».
Виходить тижневик, як це було завжди, – по середах. Звичайно, що широкомасштабна російська агресія наклала свій відбиток на все життя, у тому числі і на розвиток преси. Довелося зменшити кількість газетних шпальт: було і 32, і 24, тепер – 16. Але і при цьому вирішили зберегти вихід у кольорі – щоб газета залишалася пізнаваною і звичною для читача.
Зменшилася кількість сторінок, але не за рахунок обсягу інформації. Просто стали менше готувати розлогих публікацій, змінили верстку, щоб на сторінці вмістити більше матеріалів. До того ж, стало трохи менше реклами і оголошень, що також дає можливість економити площу.
А ще у «Вечірніх Черкасах» публікується програма низки каналів телебачення, для отримання яких укладено угоди з відповідними інформаційними агенціями. Як з’ясувалося, поряд з інформаційним марафоном люди цікавляться й іншим контентом телевізійників, а ще більше їх цікавлять матеріали місцевих телеканалів.
І це ще раз підтверджує: саме місцева інформація дуже потрібна людям, вони хочуть дивитися місцеве телебачення, слухати місцеве радіо, читати місцеві газети. Добре буде, коли це второпають державні мужі, а поки що публікація телепрограми не тільки всеукраїнських, а й місцевих телеканалів додає «Вечірнім Черкасам» популярності.
Традиційне на сьогодні запитання: за рахунок чого газета живе?
Заступниця головного редактора Наталя Таванець розповіла, що життя редакції живиться за рахунок передплати і реклами. З першого дня існування «Вечірніх Черкас» поряд з журналістикою була добре поставлена робота рекламного відділу, завдяки чому газета успішно розвивалася і завойовувала інформаційний ринок Черкащини.
Ці показники хоча й зменшилися з початком широкомасштабного російського вторгнення, але все-таки залишаються на такому рівні, щоб газета регулярно приходила до читача. Навіть коли були блекаути, інтернет працював з перебоями, жодного номера «Вечірні Черкаси» не пропустили.
До речі, з поштовиками у видання складаються нормальні ділові відносини.
– Наша газета поширюється по всій області, і випадки, коли газету доставляють невчасно, трапляються. Але то швидше винятки, ніж правило, на які поштовики реагують без зволікань і дієво, – каже заступниця головного редактора.
Колектив редакції наразі невеликий: разом з заступником редактора наповнюють щотижневик матеріалами двоє журналістів, з версткою управляється дизайнер. Примітно, що в редакції, як і за добрих часів, активно працює рекламний відділ (на сьогодні це доволі велика рідкість), який і сьогодні забезпечує виданню фінансову підтримку на додачу до передплатних коштів.
Економічно вигідно й те, що у «Вечірніх Черкас» є добрий партнер поруч – друкарня, що створювалася разом з редакцією і ніколи не підводить з друком.
Не покладаючись тільки на друковану версію газети, «Вечірні Черкаси» ведуть свій сайт. Підсумовуючи, можна сказати: «Вечірні Черкаси» – це там, де творчість та економіка йдуть поруч, результатів досягають разом.
Ольга Войцехівська, «Журналіст України»