«Що на районі?» – редакція газети «Чернігівський вісник» реалізувала проєкт через свій інтернет-майданчик. За мету видання поставило собі підвищити рівень взаємодії між представниками влади та мешканцями громади
– Опитали активістів, розміщували питання в місцевих групах, на новинних сайтах та сторінках громад в соцмережах. Виокремили чотири теми: пільги, мобілізація, земельні питання, декомунізація, – перелічує журналістка Марина Забіян.
Згодом над цими темами і стали працювати. І розміщувати публікації не лише в газеті, а й на медійних платформах.
– Наш «Вісник Че» відоме і найтиражніше в області друковане видання, яке виходить накладом 28900 примірників. У 2023 році ми почали функціонувати як медіавидання. І наразі виходимо на таких платформах та у соціальних мережах як «Фейсбук», «Ютуб», «Тік-Ток», «Телеграм». А також на партнерських відносинах співпрацюємо з сайтом «Час Чернігівський». Під час реалізації проєкту «Що на районі?» зайшли в інстаграм, – зазначає головний редактор Сергій Народенко.
– Маємо 81 тисячу охоплень публікації про пільги. 56 коментарів, понад 1000 перепостів та майже 200 збережень. Теми мобілізації — 35 тисяч охоплень і 45 коментарів. Публікація про декомунізацію має 41 поширення. А про мобілізацію — 75 поширень. За час дії проєкту аудиторія тік-току зросла з 800 до 2500 підписників. На 300 тисяч зросли охоплення на фейсбуці: із 700 тисяч до більш ніж мільйона, – розповідає журналістка Марина Забіян.
Видання збільшило аудиторію і отримало навіть паперові листи від читачів, що є показником вдало обраних тем. Зокрема, під час роботи над матеріалом про створення заказника у селі Клочків люди паралельно з повідомленнями у соцмережах надсилали листи з підписами, щоб підкреслити, наскільки важливим для їх громади є питання заказника.
– Зрозуміли, що тексти працюють навіть в тік-тоці. Ми опублікували в цій соцмережі текстовий матеріал в рамках проєкту. І збільшили аудиторію. Також вперше для підвищення активності аудиторії розмістили опитування на своєму ютуб-каналі, – каже Марина Забіян. – Люди і там реагували на нас.
Протягом двох місяців 21 місцеве і регіональне медіа за ініціативи НСЖУ впроваджуватимуть власні проєкти, націлені на посилення взаємодії з аудиторією та спільнотами місцевих громад. У межах роботи над проєктами редакції отримують допомогу від Українського Медіа Фонду за сприяння Німецького Фонду Маршалла Сполучених Штатів. У проєкті братимуть участь теле- і радіо компанії, онлайн-медіа та друковані видання.
Назарій Вівчарик