У Коломиї на Івано-Франківщині війна загострила не тільки відповідальність за кожне слово, але й за те, щоб зберегти єдине в районі друковане видання. Друк, доставка, розповсюдження, дохід від реклами, передплата — за все це «Вільному голосу» тепер доводиться боротися. Ціна на папір, який тепер везуть із Польщі, Німеччини, Бельгії та Фінляндії, зросла удвічі. Відповідно, зросла вартість друку, яка для редакції є основною статтею витрат…
Проблемами і бажанням газети вижити поділилася у дописі, присвяченому 32-річчю видання, головна редакторка місцевої коломийської газети «Вільний голос» Валентина Близнюк.
Втім, газета ніколи особливо не розкошувала: тираж щороку зменшувався, рекламу знайти ставало дедалі важче. Звісно, в оперативності газета поступається телевізійникам й інтернету. Але читачам «Вільного голосу» подобаються не блискавичні новини, а їхній аналіз, препарування, роздуми, коментарі.
Особливість контенту газети – історії краян. «Вільний голос» щотижня публікує історії про військових, волонтерів, лікарів, переселенців, про дітей, працівників тилу, аграріїв.
«Люди, їхні вчинки, думки, мрії – це маленькі пазли, з яких складається наша новітня історія, і яку газета ретельно фіксує – щоб ніхто і ніколи більше не посмів переписувати нашу історію», – зазначає Валентина Близнюк.
Завдяки участі у творчих проєктах Національної спілки журналістів України «Ми з України» і «Журналісти важливі» газета вижила у найскладнішому 2022 році. Завдяки підтримці освітніх та культурних закладів, волонтерів, благодійників, читачів, передплатників, дописувачів «Вільний голос» упевнено дивиться у майбутнє.
«Видавати газету друком сьогодні – це теж справжнє волонтерство, – додає редакторка. – Працюємо на оплату послуг друкарні і на податки, у приміщенні редакції нема опалення, набираємо тексти при свічці вдома, верстаємо теж у коротких «світлових» паузах, навіть вночі, інтернет роздаємо з мобільника, поки працює ноутбук. Відчуття партнерства, розуміння важливості друкованого слова, вчасна підтримка допомагають не зламатися, вистояти. Ця війна принесла багато горя, але й вигранила нас, з’єднала усіх у потужну силу. Завдяки налагодженій логістиці, нашу коломийську газету «Вільний голос» читають на передовій, у шелтерах для переселенців, у військовому госпіталі, у волонтерських центрах, пунктах незламності. Наші публікації згуртовують громаду, сприяють залученню більшої кількості людей до великої справи боротьби з ворогом і наближення перемоги».
Інформаційна служба НСЖУ