У випадку масових заворушень, протистоянь між різними групами осіб журналістам варто не гнатися за сенсаційними кадрами, а подбати про свою безпеку. До цього закликала представників ЗМІ начальник управління комунікації Національної поліції України Оксана Блищик під час громадських слухань з питань фізичної безпеки журналістів і боротьби з безкарністю, які провела Національна спілка журналістів України.
«Коли вже сталося так, що ви стали жертвами будь-яких правопорушень, прошу співпрацювати з органами слідства або дізнання, щоб винні у нападах на журналістів не залишилися безкарними», – зазначила вона. Вона запевнила, що Нацполіція реагує на всі факти протиправних дій співробітників відомства щодо журналістів.
«Коли є підстави вважати, що це були свідомі протиправні дії, всі матеріали службових розслідувань направляємо до Державного бюро розслідувань, аби діям цих працівників поліції надавалася належна правова оцінка, і вони несли відповідальність», – прокоментувала пані Оксана.Спікерка наголосила, що зараз у суспільстві – високий рівень агресії до людей, а тим більше до людей із мікрофоном, диктофоном та камерою.
«Зовсім не всім подобається, коли журналіст фіксує протиправні дії, тут же може показати це в прямому ефірі. На жаль, не застраховані від протиправних дій і поліцейські, і дуже часто саме журналістські матеріали лягають в основу кримінальних проваджень стосовно правоохоронців-правопорушників.
Трапляється і навпаки – журналістські матеріали допомагають встановити факти нападів на поліцейських. Тому можна говорити про те, що наша співпраця взаємовигідна», – сказала вона.