Що таке Центри журналістської солідарності?
Це мережа, створена Національною спілкою журналістів України для підтримки медійників під час війни. Будь-який український журналіст може звернутися до нас по допомогу особисто або онлайн, заповнивши форму.
Ми надаємо організаційну, технічну, матеріальну, психологічну та юридичну допомогу журналістам, які тою чи іншою мірою постраждали від війни, а також сприяємо представникам вітчизняних та іноземних ЗМІ у висвітленні збройної агресії росії у нашій державі.
Яку саме допомогу можна отримати?
Усе залежить від запитів самих журналістів. Але від квітня, коли відкрилися перші центри нашої мережі, ми залучаємо від донорів і надаємо колегам, які цього потребують, відеокамери, фотоапарати, ноутбуки, іншу професійну техніку. Окрім цього, виплачуємо разову екстрену матеріальну допомогу за обґрунтованими зверненнями. Також українським та іноземним журналістам, які потребують засобів захисту, надаємо в користування брендовані бронежилети, шоломи, тактичні аптечки.
Разом з міжнародними партнерами допомагаємо невеликим місцевим редакціям «залишатися на плаву», надаючи тимчасову фінансову підтримку на оплату праці або придбання техніки на заміну знищеній окупантами.
Консультуємо колег щодо виїзду з окупованих територій, організовуємо тимчасову релокацію за кордоном, проводимо тренінги та інші навчальні заходи, аби допомогти журналістам у їхній роботі під час воєнного стану. І це не вичерпний перелік видів допомоги.
Варто зазначити, що всі шість центрів нашої мережі – це ще й коворкінги, куди можна прийти попрацювати як з власною технікою, так і скориставшись наявною там. Ну і, власне, скуштувати смачну або просто звичайну каву.
Тобто можна просто прийти до будь-якого Центру?
Так. Окрім вихідних, у робочий час вони завжди відчинені. Але ліпше попередньо зателефонувати, аби узгодити зручний для вас час:
у Києві – 050 680 52 04 (Ілля Суздалєв, координатор мережі), адреса: вул. Хрещатик 27-а;
у Львові – 066 203 50 31 (Богдана Стельмах, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5;
у Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25;
у Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96;
у Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152;
у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Хто і як може скористатися послугами?
Будь-який український журналіст, який цього потребує. Разом з тим, фахівці нашої мережі проводять попередню верифікацію запитів, адже ми прагнемо допомогти найбільшій кількості саме тих колег, яким ця підтримка потрібна.
Слід визначитися, чого саме ви потребуєте. Якщо вам необхідно отримати в безоплатне тимчасове користування засоби захисту – заповніть цю форму: https://bit.ly/3kE680H. Якщо ж вас цікавить інша допомога – то заповніть цю форму: https://bit.ly/3JcQFhK. Далі з вами зв’яжеться наш фахівець і зорієнтує щодо подальших дій.
Хто підтримує діяльність Центрів?
Мережа створена й діє за підтримки Європейської та Міжнародної федерацій журналістів. Окрім цього, в локальних питаннях нас підтримують й інші міжнародні партнери.