Вперше Національна спілка журналістів України презентує в регіонах масштабний проєкт “Розстріляна свобода слова”, який є оглядом ситуації із атаками росіян на працівників медіа від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Команда проєкту записала відеоісторії понад 100 журналістів, які стали жертвами або очевидцями воєнних злочинів, скоєних росією. Це медійники із Херсона, Маріуполя, Мелітополя, Бучі, Харкова, Бахмута та інших “гарячих точок” повномасштабної війни. Окремі з цих відеоісторій можна буде переглянути та обговорити під час зустрічей.
Запрошуємо доєднатись до заходів, які відбудуться:
Кропивницький
Дата: 19 липня Час: 12:00
Реєстрація: https://forms.gle/aVvJb7zus9qNWejW6
Черкаси
Дата: 20 липня Час: 11:00
Реєстрація: https://forms.gle/pgH8CBZbGqksMxcN9
Національна спілка журналістів України веде список журналістів, загиблих від початку повномасштабного російського вторгнення; тих, які опинилися в російському полоні; моніторить випадки знищення майна і будівель редакцій; переслідування кримськотатарських громадянських журналістів в окупованому Криму ті інші важливі теми.
“Лише наша згуртованість допоможе нам вистояти, перемогти та покарати ворога. За кожен скоєний воєнний злочин винні представники країни-агресора мають бути притягнуті до відповідальності”, – наголошує Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України.
Спікери:
- Ліна Кущ, перша секретар Національної спілки журналістів України;
- Лідія Тараш, головна редакторка видання “Наше слово” (Волноваха Донецької області), журналістка-розслідувачка Медійної ініціативи за права людини.
- Петро Мельник, голова Кіровоградської обласної організації НСЖУ (презентація в Кропивницькому);
- Тетяна Калиновська, голова Черкаської обласної організації НСЖУ (презентація в Черкасах);
- Тетяна Уралова, експертка з безпеки журналістів Мережі центрів журналістської солідарності (презентація в Черкасах).
Під час зустрічі учасники:
- Обговорюватимуть тему атак росіян на працівників медіа;
- Почують свідчення від врятованої журналістки з Донецької області, яка наразі спілкується з очевидцями російських воєнних злочинів;
- Переглянуть відеоісторії журналістів, які потерпіли під час широкомасштабної війни.
Відроджуймо українські медіа разом! Журналісти важливі!
Історії створені в рамках проєкту «Привернення уваги української та міжнародної аудиторії до серйозних порушень прав людини та злочинів проти журналістів та ЗМІ, вчинених Російською Федерацією», що реалізується Національною спілкою журналістів України за фінансової підтримки шведської неприбуткової організації «Civil Rights Defenders».
Переглянути відео до проєкту “Журналісти важливі. ІСТОРІЇ життя та роботи в умовах війни” вже можна за цим посиланням.