Національна спілка журналістів України запрошує медійників на відкриття фотовиставки на підтримку полонених журналістів. Захід відбудеться в Києві та приурочений до Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів.
Виставка складається з 10 фотокартин Євгена Зінченка, для якого історії журналістів, військових та цивільних полонених стали поштовхом до створення циклу світлин “Об’єднані серця сімей зниклих безвісти”.
Сьогодні Росія незаконно тримає в неволі понад 30 українських медійників, із них пʼятеро — жінки. Рф вже “вирішила” долю більшості з них: тюрма, колонія, штрафи та мовчання… Багато кримських журналістів звинувачені у диверсійно-терористичній діяльності та шпигунстві. А від повномасштабного вторгнення медійники масово позбавляються волі за “тероризм”. Запити полонених ігноруються, а терміни ув’язнення постійно подовжуються. РФ позбавляє можливості контактувати з деякими ув’язненими журналістами, адже приховує навіть їх місце перебування.
Окрім того, російський полон вбиває. Двічі затримала журналістка Вікторія Рощина загинула в ув’язнені. Медійниця фільмувала війну на окупованих територіях, за що її захопили та тримали в неволі майже 1,5 роки.
Від 2016 року, коли ув’язали перших журналістів, Україні вдалося визволити лише двох полонених. Наріман Джелял повернувся з полону в червні 2024 року, після 2,5 років полону. Максим Буткевич був обміняний в жовтні 2024, також через 2,5 роки від дня захоплення російськими військовими.
Де: м. Київ
Коли: 04 листопада 2024 року (понеділок)
Початок: 12:00
Спікери заходу:
- Сергій Томіленко — Голова Національної спілки журналістів України;
- Євгеній Брагар — заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова;
- Олена Цигіпа — дружина журналіста й бранця Кремля Сергія Цигіпи;
- Микола Семена — кримський журналіст, секретар НСЖУ
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Контакти для реєстрації:
Тетяна Сінькова, асистентка мережі Центрів журналістської солідарності Національної спілки журналістів України [email protected]