Асоціація польських журналістів та Національна спілка журналістів України висловлюють свою солідарність із білоруськими колегами та закликають білоруську владу негайно звільнити усіх журналістів з місць тримання під вартою.
За інформацією Білоруської асоціації журналістів, було затримано 24 журналісти (частина з них досі залишається у в’язницях). А загалом БАЖ зафіксував від початку 2020 року понад 500 репресій проти журналістів, від 9 серпня – 360 затримань працівників медіа.
Виконання журналістами професійних обов’язків не є злочином! Затримання журналістів, їхнє побиття, обшуки помешкань, ув’язнення – це обурливі реалії сучасної Білорусі, які мають негайно бути припинені.
«Не бийте мене! Я – журналіст!» Таку назву має спільне видання SDP та НСЖУ, яке зараз готується до друку. Це серія детальних розповідей білоруських журналістів про обставини брутальних затримань та арештів, які відбуваються в країні від часу президентських виборів у серпні цього року. Одна з авторів цієї книжки – відома білоруська журналістка, кореспондентка телеканалу БЕЛСАТ Катерина Андрєєва. У неділю, 15 листопада, Катерину було заарештовано при виконанні професійних обов’язків при висвітленні протестів у Мінську. Напередодні Катерина Андреєва надіслала нам свою розповідь з промовистими рядками:
- Мне постоянно предлагают уехать за границу, хотя бы временно, переждать опасность в Польше или Литве. В самом деле, как долго я готова продолжать работать в условиях, когда пространство свободы сужается ежечасно? Когда каждый день начинается с новостей об очередных обысках и задержаниях? Не знаю, у меня нет ответа. Но я точно знаю, что в Беларуси остаются люди, которые уже четвертый месяц выходят на улицу с бело-красно-белым флагом и цветами. А значит, нужно показать их в эфире “Белсата”….
Свободу Катерині Андрєєвій! Свободу кожному затриманому журналістові!
Президент Польської Асоціації журналістів (SDP) Кшиштоф Сковронський
Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко