Національна спілка журналістів України запрошує медійників і медійниць з Херсону до участі в одноденному тренінгу з теми: “Висвітлення сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом: що потрібно знати журналістам?”. З міркувань безпеки навчання відбудеться в Києві. Трансфер та проживання компенсуються.
За дев’ять років війни Росії в Україні сексуальне насильство стало методом залякування місцевого населення, розправи з незгодними, ослаблення українського суспільства, тиску і шантажу. Тема сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), набула надзвичайної актуальності. Водночас більшість українських медіа або уникають складних і чутливих тем, або висвітлюють їх у неналежний спосіб. Проблеми, які переживають потерпілі, не представлені в медіа, що заважає соціальній інтеграції й поглиблює стигматизацію цих людей.
Національна спілка журналістів України за підтримки Фонду доктора Деніса Муквеге продовжує серію тренінгів для журналістів і журналісток із належного висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).
Під час навчання учасники дізнаються:
- Чому тема сексуального насильства стає актуальною в умовах війни?
- Які існують види СНПК?
- Де шукати теми та спікерів?
- Як розмовляти з потерпілими від сексуального насильства?
- Які етичні та правові аспекти повинні враховувати журналісти під час роботи з темою?
- Які державні установи, міжнародні організації та громадські обʼєднання допомагають потерпілим від СНПК?
- Чому журналістам, які спілкуються із потерпілими, потрібно дбати про власне ментальне здоров’я?
Одноденний тренінг відбудеться:
- у четвер, 1 серпня, у Києві
Спікерки:
- Марія ЄФИМЧУК – програмна менеджерка фонду Доктора Деніса Муквеге;
- Ліна КУЩ – перша секретар НСЖУ;
- Людмила ГУСЕЙНОВА – правозахисниця, громадянська журналістка, колишня політична ув’язнена, директорка з комунікацій ГО СЕМА Україна, лауреатка Національної правозахисної премії;
- експертка в галузі права або психології.
Кожен учасник тренінгу отримає брошуру з основними інформаційними матеріалами та рекомендаціями з належного висвітлення тематики СНПК. Після проходження тренінгу учасники отримають сертифікати й доступ до менторської підтримки та під керівництвом досвідчених журналістів і правозахисників підготують матеріали з теми СНПК, який можна буде подати на конкурс з найкращих журналістських робіт за сприяння НСЖУ та Фонду доктора Деніса Муквеге. Деталі конкурсу: тут.
Кількість учасників обмежена! Реєстрація триває до 30 липня 2024 року за посиланням:
https://forms.gle/AaScSadmN5USD3x28
Відібрані учасники отримають 30 липня 2024 року лист-підтвердження із зазначенням точного часу та місця проведення заходу.
Контакти для ваших запитань:
Валерія Пархоменко, асистентка проєкту “Сприяння соціальної інтеграції постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом”
Email: [email protected]
Телефон: +380 (96) 905 22 76
Тренінг проводиться в рамках реалізації проєкту “Сприяння соціальній інтеграції постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та порушення ланцюгів стигми”, який виконує Національна спілка журналістів України за підтримки Фонду доктора Деніса Муквеге.