Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» 3 серпня 2021 року провів на Київщині черговий етап культурної акції «Книжки – захисникам України». Доброчинці відвідали в Циблях поблизу Переяслава Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни й передали його бібліотеці в подарунок 60 книжок. Переважно це сучасна література, видана після початку збройної агресії Кремля. Акцію приурочено до 30-річчя незалежності України.
Загалом від 2017 року працівники преси й творчі люди подарували бібліотеці й ветеранам понад півтисячі різноманітних друкованих видань. У партнерстві з Національною спілкою журналістів України й Держкомтелерадіо фонд традиційно забезпечує проведення ініційованої ним акції: організатори добирають і як благодійну допомогу передають книгозбірні цікаві друковані видання останніх років, зокрема й з автографами авторів. А цьогоріч відвідувачі бібліотеки мали змогу ще й зустрітися з київським письменником у форматі «літературної вітальні» та дізнатися з перших уст про дослідження, проведені в архівах спецслужб на тему Великого терору 1937–1938 років.
Нагадаємо, медико-соціальний центр, у якому з 2014-го проводиться реабілітація учасників АТО–ООС, являє собою лікарню з сучасним обладнанням. І бібліотеку в цьому закладі пацієнти й лікарі не вважають другорядним складником процесу відновлення здоров’я. Директор центру заслужений лікар України Юрій Гріненко (на знімку справа) особисто цікавиться лікуванням пацієнтів, дбає про модернізацію реабілітаційної бази закладу. Він вітає «журналістські десанти», результатами яких стають позитивні емоції користувачів бібліотеки. Вони мають змогу в шпиталі, крім належного лікування, дістати ще й відпочинок з цікавою книжкою – можуть ознайомитися з бестселерами, новинками прози й поезії.
«Ви робите дуже хорошу справу, поповнюючи бібліотечний фонд сучасними виданнями, – пригадуються актуальні й нині слова вдячності директора, сказані доброчинцям два роки тому. – Ви допомагаєте нашому медичному персоналу в його непростій місії – успішно проводити морально-психологічну реабілітацію наших вояків».
Як і в попередні роки, центр у Циблях цього разу відвідали з доброчинною місією заслужені журналісти України президент фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і представник керівних органів фонду й НСЖУ публіцист Сергій Шевченко. Останній раніше не проводив тут презентацій своїх видань, хоч і дарував їх регулярно. А тепер на зустрічі з шанувальниками художнього слова Сергій розповів про свій найновіший твір – збірку історичних нарисів і статей «Імперія терору» (видана в березні 2021-го). Ця його робота становить двокнижжя зі збіркою «Соловецький реквієм», про яку автор у попередні роки не раз чув схвальні читацькі відгуки в цьому центрі. А ще тут цікавляться його книжками «Архіпелаг особливого призначення», «Розвіяні міфи. Історичні нариси і статті», «Наган-країна» (видана 2019-го) та іншими.
Письменник розповів також про свої зустрічі й спілкування в столиці з автором бестселера «Щоденник військового лікаря» Віктором Чернієнком. Віктор родом з Вінниччини, він написав дуже цікавий, правдивий твір про те, що особисто пережив у серпні 2014 року під Іловайськом на Донеччині. Свою книжку з автографом 33-річний лікар подарував бібліотеці, але, на жаль, він не зміг собі дозволити скористатися запрошенням і приїхати особисто в Циблі до «літературної вітальні». Нині Віктор працює в Києві онкохірургом і щодня, як після важких боїв на передовій, рятує людські життя. Секретар НСЖУ Сергій Шевченко сприяв тому, щоб книжку Віктора Чернієнка цьогоріч творча спілка подала на здобуття Премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (премію встановив Кабінет Міністрів України на пропозицію Міністерства оборони).
Крім згаданих творів, на бібліотечні полиці стануть також книжки працівника Укрінформу Сергія Сай-Боднара (з автографом) і відомого українського фотографа, військового фотокореспондента газети «Голос України» Олександра Клименка (його «Фронтовий альбом» – соціально значуще видання, надруковане державним коштом). До речі, газета «Голос України» виступила цьогоріч інформаційним партнером культурної акції (публікація заслуженого журналіста України Марини Кривди «Колег запрошують долучатися до патріотичної культурної акції»). Сердечно дякує за поповнення книжкового фонду бібліотекарка Вікторія Шибирин, яка від перших візитів сюди журналістів-доброчинців радить читачам ознайомитися з найцікавішою українською літературою з подарованих видань.
Низку книжок переважно історичної тематики надав, підтримавши журналістську акцію, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак. Десятки нових творів дійдуть до читачів (а серед них є як пацієнти, так і персонал медико-соціального центру) завдяки патріотичній ініціативі всеукраїнського благодійного фонду. Багатоетапна культурна акція триває.
Пресслужба ВБФ «Журналістська ініціатива» http://www.mediafond.com.ua/show/none/2321