У Черкасах засудили до позбавлення волі на чотири роки екскомандира батальйону міліції “Беркут”, якого обвинувачують у злочинах під час подій Революції Гідності. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури та інформує Суспільне.
За інформацією слідства, 27 січня 2014 року на Соборній площі екскомандир віддав наказ підлеглим працівникам про застосування спецзасобів та затримання мирних мітингувальників. При цьому він перешкоджав журналісту здійснювати свою професійну та законну діяльність, а також не забезпечив особисту недоторканність затриманих осіб, які мітингували на площі.
Наразі він переховується на тимчасово окупованій території Луганської області та обіймає керівну посаду у самопроголошеному “МВД ЛНР”.
Екскомандира засудили до чотирьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки за ч. 1 ст. 171, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України.
На думку голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, рішення суду хоч і заочне, але це є сигналом того, що злочини проти журналістів і суспільства не пробачаються, а винні будуть покарані:
“Для справедливості немає терміну давності і, очевидно, що це сигнал того, що злочини проти сотні побитих і скалічених журналістів у часи Революції Гідності, не пробачаються. Це буде застереженням для працівників првоохоронних органів, попри накази від керівництва, які направлені на свідоме каліцтво людей.”
Що відомо
- Євромайдан у Черкасах, за даними Українського інституту національної пам’яті, тривав три місяці – з 22 листопада 2013 до 25 лютого 2014 року.
- Перший мітинг Євромайдану у Черкасах відбувся 22 листопада 2013 року. За кілька днів на міській Соборній площі організували народне віче, розповів співорганізатор Сергій Гончар. Черкасці збиралися щодня ввечері протягом трьох місяців.
- 2 грудня вулицями Черкас пройшла колона із шестисот студентів. Упродовж місяця у Черкасах скликали акції протесту. Їх люди продовжили і на початку 2014-го.
- 23 січня у Черкасах на Соборній площі відбувся попереджувальний страйк, о 19-й він переріс у штурм будівлі обласної адміністрації. Мітингувальники захопили два перші поверхи будівлі. Поліція заарештувала 58 осіб.
- 24 січня люди пікетували Обласне управління внутрішніх справ та прокуратуру. Наступного дня до Черкас приїхав підрозділ Луганського “Беркута”.
- Уночі 27 січня до Черкас приїхали антимайданівці. Відбувся другий штурм обласної адміністрації, під час якого побили кількох журналістів. Затримали 32 людини.
- 19 лютого в обласному центрі відбулося два мітинги та пікет поліції.
- Завершився черкаський Євромайдан 25 лютого, коли голова обласної адміністрації Сергій Тулуб написав заяву про звільнення.