Уряд Великобританії просить журналістів дати свідчення Національному комітету з безпеки журналістів для напрацювання заходів, які зможуть звільнити професію від погроз і насильства. Про це інформує Національна спілка журналістів Великої Британії та Ірландії (NUJ), яка є членом Національного комітету з безпеки журналістів. Цей Комітет було створено в 2020 році та об’єднує вищих представників влади, журналістики, поліції, прокуратури та громадянського суспільства. Одним зі здобутків стала розробка Національного плану дій захисту журналістів від знущань та переслідувань. Свідчення, які збирає уряд, зможуть доповнити заходи, що містяться у цьому плані.
Формат збору інформації – онлайн-опитування на офіційному сайті Департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту уряду Великої Британії.
Опитування членів NUJ, опубліковане в листопаді 2020 року, показало, що більше половини респондентів зазнали цькування в Інтернеті, тоді як майже чверть зазнала фізичного нападу або атак. Учасники повідомляли про фізичні напади, погрози холодною зброєю, примусові затримання, стусани тощо. Вони отримували погрози вбивством, як в он-лайні так і в оф-лайні , погрози зґвалтуванням та інші типи погроз, як особисто їм, так і їхнім сім’ям та майну.
Асистент генерального секретаря Національної спілки журналістів Великої Британії та Ірландії Шеймус Дулі сказав: «Безпека журналістів є ключовим пріоритетом для NUJ, і на цьому акцентувала увагу генеральний секретар NUJ Мішель Станістріт у своєму звіті. Це чудова можливість, і я закликаю членів взяти участь в опитуванні, щоб уряд отримав реальну інформацію від журналістів. Життєво важливо, щоб британські журналісти могли вільно працювати без страху та залякувань. Конкретні заходи необхідні для захисту журналістів у той час, коли громадськість вимагає перевіреної, достовірної інформації. Окремо закликаю заповнити анкету жінок-журналісток».
Міністр у справах культури, ЗМІ і спорту Джон Віттінгдейл зазначив: «Кожного разу, коли кривдять журналіста, як в Інтернеті, так і в реальному житті, це напад не лише на людину, а й на наше суспільство, яке як ніколи потребує надійної та фактичної інформації. Ми хочемо почути кожного представника засобів масової інформації, який коли-небудь відчував себе у небезпеці під час виконання своєї роботи. Так ми зможемо забезпечити повагу та захист тим, хто відіграє таку важливу роль у демократії».