Національна спілка журналістів України, партнер лондонського Фонду «Справедливість для журналістів», запрошує українських журналістів долучитися до онлайн-конференції: «Атаки на медіа працівників у 2020 році: тенденції та механізми регіональної солідарності». В ході заходу будуть обговорюватися основні методи тиску на журналістів у 2020 році і методи протистояння, а також механізми регіональної солідарності.
Конференція відбудеться 8 червня 2021 року на онлайн-платформі Zoom. Початок – 14.00.
Зареєструватися до участі необхідно за цим посиланням.,
Згідно з даними моніторингу Фонду «Справедливість для журналістів», в 2020 році у 12 пострадянських країнах (крім балтійських держав) кількість атак на медіа працівників збільшилась у два з половиною рази і склала 4,528 у порівнянні з 1,907 в 2019 році.
Пандемія COVID-19, масові протести в Білорусі, Киргизії, Росії, військові дії в Нагірному Карабасі і інші події 2020 року стали приводами для подальших утисків свободи і зростання кількості нападів на працівників медіа у пострадянських країнах.
Спікери:
- Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України: «Україна: досвід співпраці суспільства і держави в розслідуванні і запобіганні фізичних атак на журналістів».
- Андрій Бастунець, голова «Білоруської асоціації журналістів»: «Білорусь: журналістика в умовах революції».
- Сергій Наумов, журналіст-фрілансер раніше співпрацював з Фергана.Ру і IWPR: «Узбекистан: декоративна демократизація і скорочення простору правди».
- Руслан Мятієв, директор Turkmen.news: «Туркменістан: тоталітарна дійсність».
- Тамара Калєєва, президент Міжнародного фонду захисту свободи слова «Аділ Соз»: «Казахстан: досвід партнерства ГО та держорганів для зниження ризиків у сфері журналістики».
Модератор: Марія Орджонікідзе, директор Фонду «Справедливість для журналістів».
Фонд «Справедливість для журналістів» разом зі своїми партнерами та експертами здійснює щоденний моніторинг атак на медіа працівників в 12 пострадянських країнах (крім балтійських держав) і Криму, результати якого відображаються на Мапі медіаризиків. Дані доступні з 2017 року по даний момент. У минулому році експерти Фонду, у співпраці з НСЖУ, підготували та опублікували дослідження атак проти працівників ЗМІ в Україні за період з 2017 по 2019 рік.