Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради поділяє стурбованість Національної спілки журналістів України форматом проведення засідань Національної ради з питань телебачення і радіомовлення під час карантину, запровадженого через поширення епідемії коронавірусу.
Про це ідеться у листі голови Комітету Микити Потураєва до Національної спілки журналістів.
«Звернення Національної спілки журналістів України стосовно фактів порушення карантинних вимог з боку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (незабезпечення належних умов для участі в онлайн-засіданнях запрошених до офісу регулятора представників телерадіоорганізацій), які мали місце 26 листопада ц.р., розглянуто в межах повноважень Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Комітет поділяє стурбованість НСЖУ викладеними у листі фактами», – зазначається у відповіді Потураєва.
Гуманітарний комітет Верховної Ради надіслав копію звернення НСЖУ до Національної ради для «належного реагування».
Нагадаємо, що три засідання поспіль Національна рада з питань телебачення і радіомовлення збирала учасників у холі відомчого приміщення на вул. Прорізній в Києві. На прохідному місці за одним ноутбуком – так представники телерадіокомпаній мусили долучатися до засідання, яке Нацрада проводила «онлайн». Для 1-2 хвилинного включення учасники їхали з різних кінців країни, ризикуючи здоров’ям у період епідемії.
Відтак Спілка журналістів спрямувала відповідне звернення до парламентських Комітетів – з питань свободи слова і з питань гуманітарної та інформаційної політики, до Нацради з питань ТБ і радіо.
Комітет ВР з питань свободи слова узяв його на розгляд і закликав Нацраду організувати належні умови для участі представників ТРК. Крім цього, звернувся до Нацполіції з проханням забезпечити перевірку карантинних умов при проведенні засідань Національної ради.
На останньому засіданні Нацради наприкінці грудня були прийняті зміни до регламенту, і з 2021 року ліцензіатам не потрібно буде їхати на засідання в Київ.
Раніше з гострою критикою практики неналежної організації засідань Нацради в умовах карантинних обмежень виступила колишній народний депутат Оксана Продан (володіє радіостанцією «Буковинська хвиля»), а також керівництво телеканалу «Прямий».