Перший майстер-клас у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ провела радіожурналістка з Енергодару Алла Шамрай. Її авторський почерк вже можна впізнати з першого погляду: на благодійному аукціоні «Рука підтримки», що відбувся в червні, її три великі ляльки-мотанки «Травниця», «Повітруля» та «Енергиня» були куплені першими. Виручені гроші було спрямовано на підтримку пораненим журналістам та сім’ям загиблих.
Алла Шамрай уже має досвід проведення занять з етнологічного мистецтва – вона вчила «мотати» ляльок земляків у Енергодарському хабі та студентів у «Запорізький політехніці». Тепер взялася за нашого брата-журналіста. Бо серед її учнів є й чоловіки-медійники.
– Ця лялечка в порівнянні з іншими, що я роблю вже постійно більше року, – каже Алла, – дуже маленька, всього 7,5 сантиметрів. Ця крихітка теж вродлива, не гірше метрових красунь, її попередниць, і називається Щастя. Вона дуже мила, й ярко демонструє характер людини, яка її зробила. Перші журналістські Щастя радісні, викликають посмішку, дарують гарний настрій. Дякую Світлані Костюк, яка допомагає мені в творчій роботі, і сама робить оригінальні прикраси в патріотичному дусі.

Запорізькі медійники останнім часом прославились не тільки як професіонали, які працюють у сірій зоні, на прифронтових територіях, на «прильотах» та інших небезпечних точках, а й знані лялькарі, що створюють неймовірні ляльки. Сьогодні не тільки в Україні, а й наші колеги за кордоном мають чудові дзиги, мотанки, берегині, янголи, що охороняють журналістів при виконані складних завдань. Ну, а про релакційний ефект, нема чого й казати.
Арт-терапія допомагає журналістам з окупованих територій, які згуртовані в Центрі журналістської солідарності. До нас приходило багато коучів у різних сферах народних мистецтв. І ось настав час, коли наші талановиті медійниці самі стали справжніми майстринями й тепер навчають колег.
– Наш Центр вже почав готуватися до наступного благодійного ярмарку, сподіваємось, що ці українські «дюймовочки» знайдуть там собі нових хазяїв на щастя та на долю, – каже голова ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко. – «Журналісти для журналістів» – це гасло супроводжує всі наші заходи, це рука допомоги, протягнута тим, хто опинився в біді. Творіть Щастя своїми руками!



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15.
Наталія Вадимова, фото Світлани Костюк та Наталії Кузьменко
Дискусія з цього приводу: