Прем’єра документального фільму Національної спілки журналістів України «Сторінки надії» відбулася 10 липня у Львові.
Перегляд організовано для українських журналістів, які зібралися в межах проєкту Міжнародного інституту регіональної преси та інформації (IRMI) та фонду «Ірондель» (Швейцарія) для спільної роботи над розвитком практик журналістики рішень.
Перед більш ніж двома десятками учасників заходу виступив голова НСЖУ Сергій Томіленко. Він наголосив на надзвичайній важливості місцевої журналістики, особливо у прифронтових регіонах.
– Вперше фільм «Сторінки надії» побачила і наша головна героїня — пані Світлана Карпенко, редакторка газети «Трудова слава» з міста Оріхів. Цей 22-хвилинний фільм розповідає історію прифронтового видання, але водночас через одну газету ми показуємо героїзм і самовідданість усіх журналістів, які працюють у найнебезпечніших умовах, – зазначив Сергій Томіленко.
За словами очільника НСЖУ, міжнародна прем’єра фільму вже відбулася кілька тижнів тому на майданчику Конгресу Європейської федерації журналістів у Будапешті. Там фільм переглянули європейські колеги – з англійськими субтитрами. Тепер можливість побачити стрічку мають і українські журналісти.

Особливої уваги заслуговує той факт, що команда НСЖУ також створила гімн прифронтових газет – повністю власними силами. Уся ця робота спрямована на привернення уваги до цінності та важливості роботи журналістів, які щодня залишаються на передовій інформаційного фронту.
– Воєнні кореспонденти приїжджають на кілька тижнів, а прифронтові медіа – з народом постійно. Вони щоденно працюють у надважких умовах, слідкують за подіями і несуть правду людям. Часто саме газета є єдиним джерелом достовірної інформації в регіонах, де немає інтернету, – підкреслив Томіленко.
На своїй сторінці у фейсбуці він написав: «Це було зворушливо. Уперше документальний фільм «Сторінки надії» побачила його головна героїня — Світлана Карпенко, редакторка прифронтової газети «Трудова слава» з міста Оріхів Запорізької області. Наша стрічка є реальною історією про місцевих журналістів, які не залишили свою громаду, навіть коли від редакції залишилися руїни, а над містом — постійно літають дрони. Команда НСЖУ відвідала Оріхів цієї весни — за 5–15 км від лінії фронту. Ми бачили на власні очі, як журналісти разом із запорізькими рятувальниками ДСНС доставляють людям не лише хліб, а й свіжі випуски газети. Бо газета — це не просто папір, не просто інформація. Це — зв’язок із життям. У фільмі ми даємо голос читачам, які живуть в умовах постійної небезпеки: «Хоч новини дізнаємося, що робиться. А так же ми ніде не ходимо. Все життя — підвал… і газета», — каже мешканка Оріхова. Голова Запорізької ОВА Іван Федоров наголошує у стрічці: понад 70% місцевих медіа припинили роботу через війну. І саме друковані видання залишаються чи не єдиним джерелом інформації для тисяч людей на прифронтових територіях».
У межах заходу спеціальною відзнакою НСЖУ за плідну діяльність у сфері розвитку медіа та вагомий внесок у забезпечення стійкості регіональних медіа під час війни було нагороджено виконавчу директорку IRMI пані Ангеліну Солдатенко.



Назарій Вівчарик
Дискусія з цього приводу: