«Для мене найважливішою подією з початку війни, а точніше, не подією, а процесом, стала особистісна трансформація. І це не тільки зовнішня сторона, коли ти змінюєш редакційний кабінет на бліндаж, а костюм на піксельний однострій. А саме внутрішні зміни», – сказав у коментарі НСЖУ український журналіст, а нині – військовослужбовець Олег Зонтов.
Олег – член Національної спілки журналістів України, медійник із великим професійним досвідом у різних медіа.
Його шлях у журналістиці доволі насичений: у Слов’янську він був засновником, видавцем і головним редактором одразу трьох щотижневиків – «Слов’янські відомості», «Газета Оголошень» та «Екран Слов’янська». Також очолював Слов’янську організацію НСЖУ. Потім у Полтаві 2018-2021 роках був генеральним директором ТОВ «Студія міста», очолював регіональний телеканал «Центральний». За кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення він переїхав до Києва, де обійняв посаду начальника управління комунікацій у великій компанії ТОВ «Бі Джі Ві Груп Менеджмент».

– 24 лютого 2022 року я поїхав у рідний Слов’янськ у ТЦК і прийшов служити у 81-шу бригаду ЗСУ. Зараз я сержант Збройних Сил України, – коротко розповідає про своє рішення Олег. – На початку війни я ще не відчував себе солдатом. А тепер, відверто кажучи, я вже не знаю, як це – бути не солдатом, і десь на підсвідомості я боюся того, що буде «після війни». На війні треба вижити, але вижити треба гідно і жити так, щоб не відчувати провини перед тими, хто був поруч з тобою, а тепер тільки на фото і в спогадах. Найважливіша подія у цій війні ще попереду – і це не тільки вистояти і перемогти, а головне – не зрадити пам’ять тих, хто віддав і віддає своє життя заради того, щоб це «після війни» настало».
Поєднання журналістського досвіду і військової служби дає Олегу Зонтову особливий погляд на події, що відбуваються. Він добре розуміє важливість правдивого висвітлення війни, необхідність аналітики та об’єктивної інформації для суспільства.
Звертаючись до колег-журналістів, він закликає до правдивого висвітлення подій на фронті.
– Люди повинні знати правду про те, що відбувається: де в нас слабкі місця і які труднощі переживає українська армія. Треба пам’ятати, що журналісти – не пропагандисти, а українське суспільство, українці відрізняються саме тим, що мають критичне мислення і можуть робити висновки, – підкреслює Олег Зонтов.


Інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: