Голова НСЖУ Сергій Томіленко бере участь у заходах Всесвітнього дня свободи преси ЮНЕСКО в Брюсселі. Сотні журналістів, дипломатів і медіаекспертів з усього світу обговорюють захист свободи слова в умовах глобальних викликів.
– Моя місія — привернути увагу до потреби стійкої підтримки українських журналістів та медіа, — каже голова Спілки.
У розмовах із колегами він також акцентує на важливості роботи українських журналістів, зокрема, на прифронтових територіях, а також необхідності міжнародного покарання росії за воєнні злочини проти журналістів.
Сергій Томіленко представив у Брюсселі прифронтові газети.
«З гордістю учасникам глобальної події, організованої ЮНЕСКО з нагоди Всесвітнього дня свободи слова в Брюсселі український феномен – прифронтові місцеві газети», – написав Сергій Томіленко у соціальній мережі.
З нагоди щорічного зібрання найвищого рівня медіа експертів, дипломатів, журналістів команда Національної спілки журналістів України за підтримки друзів України з Free Press Unlimited надрукувала спеціальну англомовну газету – дайджест реальних українських газет із фронтових Запоріжжя, Сумщини, Харківщини, Донеччини, Херсонщини та Дніпра та інших регіонів.
“Для нашої редакційної команди з Оріхівщини (Запорізька область) — це не просто згадка в міжнародному дайджесті, а визнання зусиль кожного, хто, попри обстріли, відсутність безпеки, рідних стін продовжує інформаційно підтримувати громади, — коментує подію редакторка локальної газети “Трудова слава” Світлана Карпенко. — Солідарність журналістської спільноти — те, що дає сили рухатися далі. Дякуємо за підтримку й за те, що не даєте світу забути!”
Серед учасників зібрання є і українські дипломати, журналісти, посадовці. Зокрема, учасницею є і керівниця національного медіарегулятора, голова Національної Ради України з питань телебачення і радіо Ольга Герасимʼюк.
– Світ обговорює фейки, дезінформацію та штучний інтелект. Це важливо. Але для нас, українців, не менш важливо нагадувати: поки ми тут дискутуємо, українські журналісти працюють під обстрілами. І це не метафора, – наголосив Сергій Томіленко, дякуючи всім, хто підтримує українські медіа.

Під час заходів у Брюсселі відбулася й церемонія вручення Всесвітньої премії ЮНЕСКО за свободу преси імені Гільєрмо Кано-2025. Її отримала газета «La Prensa» з Нікарагуа.
«La Prensa» – це історичне нікарагуанське видання, засноване в 1926 році у столиці країни Манагуа. За майже століття існування газета та її журналісти зазнали численних актів репресій, які посилилися в останні роки з обмеженнями на її розповсюдження. З 2021 року, після ув’язнення та вигнання її керівників та конфіскації активів, La Prensa продовжує інформувати населення Нікарагуа онлайн. Більшість її команди перебуває у вигнанні, працюючи з Коста-Рики, Іспанії, Мексики, Німеччини та США.
«Ця премія — важливий момент для всіх, хто цінує свободу преси, свободу слова та демократію. Ми відзначаємо неоціненний внесок журналістів у всьому світі!» – наголосив заступник генерального директора ЮНЕСКО Таффік Джеласі.
Національна спілка журналістів України продовжує використовувати можливості глобальних дискусій, щоби заручитися підтримкою нових партнерів — для ефективнішої допомоги українським медіа.


Інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: