Почесному члену Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів Володимиру Макарову – педагогу, історику, засновнику ГО «Клуб метикуючих» міста – відкрили анотаційну дошку. Символічно пам’ятний знак встановили на будівлі, де розміщений обласний осередок НСЖУ та Івано-Франківського Центру журналістської солідарності.
Вшанувати пам’ять Володимира Макарова прийшли рідні та друзі, представники місцевої влади й обласної організації НСЖУ, колеги та знайомі, всі, хто знав і поважав його. Володимир Іванович присвятив своє життя служінню правді, знанням та громаді. Його внесок у розвиток медіа, освіти й громадянського суспільства Прикарпаття залишив глибокий слід у пам’яті багатьох поколінь. Помер Володимир Макаров у ніч на 22 березня 2021 року. Йому було – 69.
– У нашому місті ми заснували програму «Івано-Франківськ – місто героїв», аби увіковічнити в громаді пам’ять таких постатей, зокрема, як Володимир Макаров. Він любив молодь, любив інтелект. Дякую всім, хто ініціював та долучився до відкриття цієї анотаційної дошки. Наш Івано-Франківськ багатий не будинками, не дорогами, а людьми, які роблять наше місто, а не навпаки, – зазначив під час виступу Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

– Він був і буде завжди поруч із нами. Сьогоднішня подія важлива тим, що пам’ять про нашого батька збережеться і надалі для тих, хто знав його, чиї долі свого часу в житті з ним поєдналися, – наголосили доньки Володимира Макарова.
– Володимир Макаров був тією людиною, яка любила життя, любила своє місто і понад усе любила свою роботу. Він був вимогливим не лише до інших, а й до себе. Нам дуже приємно, що на фасаді будівлі обласної організації спілки журналістів встановлена анотаційна дошка цій визначній постаті, відомій не лише в нашому місті, в Україні, але й далеко за межами нашої країни. Вдячність ініціативній групі нашого обласного осередку НСЖУ, особисто члену секретаріату Михайлу Мазуру, міському голові й усім, хто підтримав нашу ініціативу, – сказала Лілія Боднарчук, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України.
– Приємна подія зібрала усіх, хто знав Володимира Макарова і працював з ним. На моїй пам’яті вперше в Івано-Франківську відкривають пам’ятну дошку нашому колезі, дотичному до журналістики. Свого часу Володимир Іванович тісно співпрацював з обласною організацією спілки журналістів, за його безпосередньої участі проведено низку заходів. Зокрема, інтелектуальні поєдинки «Що? Де? Коли?» серед журналістських команд. Згодом пам’яті Володимира Макарова ми присвятили перший інтелектуальний турнір «МедіаРинг», який провели для медійників на платформі ZOOM. Його учасниками стали команди Центрів журналістської солідарності – «Місто Лева» зі Львова, «Дніпровські пороги» із Запоріжжя, «Зелений ЗМІй» з Івано-Франківська. Турнір був благодійний – кошти, зібрані під час гри, переказано на лікування військового журналіста Данила Іщенка, який отримав тяжке поранення під час виконання службових обов’язків. У нас було ще багато планів, спільних проєктів й ініціатив… Хочеться вірити, що рідні Володимира Макарова та його чисельні послідовники надалі підтримуватимуть його справу», – зазначила Вікторія Плахта, секретар НСЖУ, координатор Івано-Франківського Центру журналістської солідарності.
Після відкриття анотаційної дошки в Університеті Короля Данила відбувся інтелектуальнийа захід «Місто метикуючих».












Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Богдана Засідко, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: