Національна спілка журналістів України засуджує судилища російської влади над кримськотатарськими громадянськими журналістами. Прикладом таких дій є вчорашнє рішення Південно окружного військового суду у російському Ростові-на-Дону. Зокрема, кримськотатарські громадянські журналісти отримали наступні терміни:
- Сервер Мустафаєв – 14 років колонії суворого режиму;
- Тимур Ібрагімов – 17 років;
- Марлен Асанов – 19 років;
- Сейран Салієв – 16 років.
В свою чергу, НСЖУ вітає звільнення Ернеса Аметова, який був визнаний невинним і отримав свободу у залі суду.
Раніше, Багаєвський районний суд Ростовської області Росії відмовив у клопотанні захисту про умовно-дострокове звільнення засудженого громадянського журналіста, блогера і медіа-координатора громадського руху «Кримська солідарність» Нарімана Мемедемінова, якого було засуджено до 2 років та 6 місяців ув’язнення із забороною займатися адмініструванням сайтів протягом 2 років.
В той же час, досі триває судовий процес по справах Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Османа Арифмеметова, Рустема Шейхалиева та Амета Сулейманова.
«Кримські громадянські журналісти виконують важливу роль із правдивого та неупередженого інформування щодо життя анексованого півострову. Боротьба із ними – це не що інше, як брутальне намагання позбавити світ об’єктивних джерел інформування у Криму», – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.
В свою чергу, Національна спілка журналістів України висловлює своє обурення такими діями російської влади, поінформує своїх міжнародних партнерів щодо переслідування громадянських журналістів у Криму та закликатиме до міжнародної солідарності з колегами.
На фото – Сервер Мустафаєв (14 років ув’язнення)