У коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ відбулося практичне заняття для студентів-третьокурсників спеціальності «журналістика» Університету Короля Данила. Його провела Віра Ільїна, відома українська журналістка з Краматорська Донецької області, заступниця головного редактора газети «Технополіс», директорка департаменту зв’язків з громадськістю Донецької торгово-промислової палати, а віднедавна викладачка Університету Короля Данила. До розмови зі студентами також долучилися координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта й асистентка Центру Богдана Засідко.
Віра Ільїна звернула основну увагу студентів на створення якісного контенту. Зокрема, вона вказала на основні типи контентів: інформаційний, освітній, розважальний, комерційний, корпоративний, соціальний та UGC-контент (User-Generated Content). Детальніше зупинилися на інформаційному контенті. Віра Ільїна поділилася власним багаторічним досвідом роботи в газеті «Технополіс» та надала рекомендації майбутнім журналістам щодо якісного написання текстового формату контенту.
–Важливо розуміти, для кого і навіщо ви пишете або створюєте пост, публікацію, статтю. Це допоможе краще розуміти аудиторію, аналізувати її поведінку, симпатії й антипатії. Інформаційні типи контенту несуть користь читачеві. Щоби текст був корисний для аудиторії, журналістові важливо вникнути в тему і добре розбиратися в ній, – зазначила спікерка.
Про основні властивості якісного текстового матеріалу та дотримання журналістської етики студентам розповіла координаторка ЦЖС, заслужена журналістка Україна Вікторія Плахта, яка впродовж багатьох років працювала головною редакторкою регіональної газети «Вільний голос».
Аби текстовий контент був якісним, варто:
– створювати матеріал, спрямований на цільову аудиторію і відповідно до стратегії вашого медіа;
– писати оригінальний матеріал, який не є копією чи плагіатом інших джерел;
– писати з дотриманням мовних правил та певного стилю;
– відображати в тексті найновіші події та інформацію, які будуть актуальними на момент публікації;
– писати інформацію, яка є корисною, практичною і цікавою.
Асистентка ЦЖС Богдана Засідко, маючи значний досвід роботи в пресслужбі, розповіла щодо підготовки матеріалів на сайт, у соціальні мережі й звернула увагу на основні моменти організації роботи з масової комунікації.
Під час практичного заняття відчувалося, що майбутні журналісти прагнуть працювати творчо, розвивати свій потенціал та отримувати нові знання. На завершення Віра Ільїна дала творче завдання студентам, яке одразу занурить їх у журналістику.
ДОВІДКА. Між Центром журналістської солідарності НСЖУ й Університетом Короля Данила укладено Договір про партнерство, відповідно до якого пріоритетними напрямами співпраці є, зокрема, професійна орієнтація здобувачів вищої освіти УКД, проходження студентами виробничої практики на базі Центру та проведення спільних тематичних заходів і практичних занять.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: