Правові аспекти діяльності медіа стали ключовою темою практичного заняття для магістрантів спеціальності «журналістика» факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Заняття відбулося в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Його провели координаторка Центру, заслужена журналістка України Вікторія Плахта та головний редактор регіональної газети «Галичина», член правління обласної спілки журналістів Василь Мороз.
Доцент профільної кафедри, кандидат політичних наук, заслужений журналіст України Ігор Бойчук зазначив, що в умовах воєнного стану особливої актуальності набуває, зокрема, питання правового захисту журналістів та правового регулювання діяльності медіа.
Досвідом роботи поділилися досвідчені колеги-медійники.
Зокрема, координаторка ЦЖС Вікторія Плахта, яка свого часу упродовж 12 років очолювала коломийську регіональну газету «Вільний голос», розповіла про специфіку роботи друкованих медіа та зупинилася на викликах сьогодення, які доводиться долати журналістам. Також поінформувала, що працівники медіа, фрілансери, автори цифрового контенту в разі потреби можуть звертатися за юридичною допомогою на гарячу лінію НСЖУ й отримати безкоштовну консультацію. Вікторія Плахта зазначила, що гаряча лінія працює під егідою мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів. Координаторка Центру також ознайомила присутніх з основними напрямами діяльності Івано-Франківського ЦЖС.
Головний редактор газети «Галичина» Василь Мороз звернув увагу майбутніх медійників на правові основи діяльності друкованих медіа, а також розповів про процедуру реєстрації, яку видання пройшло відповідно до Закону «Про медіа», розповів про організацію роботи творчого колективу та про корективи, які внесла в його роботу повномасштабна війна, проблеми щодо доставки видання передплатникам тощо.
Під час зустрічі йшлося також і про журналістську етику, соціальний захист медійників. Завершилося практичне заняття у форматі «запитання-відповідь».
Як зазначили магістранти, на занятті вони дізналися багато корисного і висловили бажання періодично проводити такі робочі зустрічі на базі ЦЖС.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Івано-Франківського Центру журналістської солідарності