До коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ завітали студенти спеціальності «журналістика» Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника разом зі своєю кураторкою Іриною Скавінською. Вчора ще дев’ятикласники, а нині майбутні медійники цікавилися специфікою роботи Центру, зокрема, та регіональних медіа загалом.
Координаторка ЦЖС Вікторія Плахта розповіла про професію журналіста та ті складні виклики, які доводиться долати медійникам нині, в умовах війни. Вона також звернула увагу на специфіку роботи місцевих телерадіокомпаній, редакцій газет та інтернет-видань.
–Професія журналіста важлива і потрібна, завжди затребувана в суспільстві. Під час війни вона стала чи не найголовнішою складовою інформаційного фронту. Саме завдяки журналістам світ знає правду про жорстокість і несправедливість війни, яка забирає життя та руйнує долі. Головне у роботі журналіста – дотримуватись етичних норм і професійних стандартів, щоб якісно й об’єктивно висвітлювати важливі для всіх українців теми, – зазначила Вікторія Плахта.
Діяльність Івано-Франківського Центру журналістської солідарності його координаторка представила, використовуючи презентаційний фотоматеріал. Вона розповіла про різнобічну допомогу, яку ЦЖС надає журналістам-ВПО та тим медійникам, які й надалі залишаються у професії.
Особливу увагу звернула на проєкт «Партнерство задля Перемоги», який реалізує Центр у співпраці з Департаментом інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківською обласною дитячою клінічною лікарнею та за підтримки волонтерів асоціації «Anteas Alessandria» (Італія). У межах проєкту партнери спрямовують, зокрема, гуманітарну допомогу українським журналістам та їхнім сім’ям. Також завдяки такій міжнародній співпраці впродовж року вдалося відправити в Італію на безкоштовне лікування п’ятьох важкохворих дітей з України.
Студенти ознайомились із творчим доробком прикарпатських медійників, переглянули підшивку регіональної преси. Також Вікторія Плахта відповіла на низку запитань студентів щодо проблематики медіаграмотності, комунікативності.
А ще вона подарувала студентській групі для використання під час навчальних занять збірку журналістських розслідувань «Кардіограма», авторкою якої є відома українська журналістка Оксана Ровенчак – лавреатка премії Національної спілки журналістів України «Золоте перо» та міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша, нагороджена Золотою медаллю української журналістики.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності