Зустріч з колективом нового незалежного інтернет-видання «Відбудова. Запоріжжя» відбулася у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ у межах нового проєкту «Місцеві медіа: творчі здобутки, проблеми, перспективи». Кожна зустріч у межах цього проєкту викликає неабиякий інтерес у журналістської спільноти, оскільки дає можливість ближче познайомитись з динамічними креативними творчими командами, які не лише виживають, а і розвиваються в ці складні часи, швидко перебудовуючись під виклики та запити сьогодення.
Максим Савченко – головний редактор видання, випускник факультету журналістики ЗНУ, має досвід роботи в регіональних медіа. Менше року тому він створив власний інтернет-ресурс «Відбудова. Запоріжжя», фінансування якого розпочалося за грантові кошти від Інституту масової інформації.
У його команді – п`ять штатних працівників, декілька кореспондентів-фрілансерів та залучені як кадровий резерв студенти, майбутні журналісти. Максим познайомив учасників зустрічі з редакторкою контенту Анастасією Чобліною та Еліною Михайловою, стажеркою-студенткою коледжу ЗНУ.
– Ми дуже пишаємось своїм сайтом і запрошуємо всіх до знайомства з ним. Він привабливий, має багато можливостей – один з найкращих! І, хоча нас можна знайти в соцмережах, серед яких телеграм, фейсбук, інстаграм, тік-ток, але головна ставка – це сайт. Наша періодичність відповідає сучасним вимогам. Це п`ять найважливіших новин щодня та великий матеріал раз на тиждень, – розповідає Максим. – До грантового фінансування плануємо додати комерційну складову. Наша аудиторія налічує десятки тисяч читачів і постійно збільшується. А в планах – увійти в топ-10 запорізьких медіа. І ми впевнено ідемо цим шляхом. Ми раді цій зустрічі в Центрі журналістської солідарності. бо тут збираються професіонали, які завжди готові надати допомогу молодим журналістам, ми хочемо почути вашу думку з приводу нашої роботи і ваші поради.
Максим та його команда від початку роботи сайту зробили наголос саме на майбутню відбудову, як на головний аспект не тільки після Перемоги України, а вже зараз. Бо відбудова, на їх думку, – це фундаментальне явище, яке треба відстежувати, висвітлювати, пояснювати і супроводжувати.
– Ми тримаємо свою аудиторію в фокусі відбудови, – ділиться Максим Савченко. – За фокус взяли три основні пріоритети у відбудові: інфраструктурна (розгляд конкретних ситуацій), економічна (історії бізнесу, армія відновлення, проблеми з безробіттям) і ментальна (моральний стан в суспільстві, інтеграція ВПО в громадах, психологічна допомога).
У процесі роботи викристалізувалися окремі цільові аудиторії, для яких робиться відповідний контент. Це, з одного боку, жителі Запоріжжя та області у віці 25-45 років, економічно та соціально активний середній клас, а з іншого – бенефіціари теми відбудови, а саме: чиновники, органи місцевого самоврядування; місцевий бізнес, топ-менеджмент; бізнес, задіяний у відбудові, який є постійним джерелом рекламних надходжень.
Колег-журналістів зацікавила розповідь та обраний вектор діяльності. Максим Савченко відповів на безліч запитань, щодо організації редакційної роботи, розподілення обов’язків, інтерв’юери, плани на майбутнє, висловили слушні творчі поради та побажання.
–Дуже цікаво було послухати нашу журналістську молодь, радісно, що вони такі творчі, мобільні, небайдужі. Готуючись до зустрічі, ми переглядали їх сайт і відзначили для себе доволі високий професійний рівень контенту, гарний дизайн. Хочеться щиро побажати інтернет-виданню «Відбудова. Запоріжжя» творчих успіхів і довгих років життя в медіа-просторі нашої області і України загалом, – поділилася враженнями після зустрічі Тамара Борт, журналістка відновленої газети «Голос Гуляйпілля».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Морозова
Фото Дмитра Єгорова