Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ передав понад шістдесят наборів шоколадних солодощів «KinderSurpise» дітям та внукам місцевих спілчан, а також медійників-ВПО, які тимчасово проживають у нашому місті. Ще майже тридцять надіслали колегам у Херсон, з якими тісно співпрацює Центр. Солодкі гостинці Центр журналістської солідарності отримав від Спільноти святого Егідія в Івано-Франківську, разом з якою та Івано-Франківською архієпархією УГКЦ реалізовує один із важливих проєктів – «Партнерство задля Перемоги».
–Набір солодощів «KinderSurpise», всередині яких іграшки, додає цікавості та допомагає робити щасливі моменти в житті дитини. Такі приємні гостинці для наших онуків, які отримали від Центру журналістської солідарності, – це чудова нагода порадувати нашу малечу. Щиро вдячна за постійну турботу про дітей та внуків медійної спільноти Прикарпаття. Тільки нещодавно наші дітки отримали дипломи й презенти за підсумками творчої акції дитячих малюнків «Я – з родини журналістів», яку проводив Центр, а тепер ось такий сюрприз. Дякую за дитинство, яке я змогла сьогодні принести у студію. Всі раділи, а я найбільше, – зазначила Галина Філіпова, секретариня первинної організації НСЖУ обласного телебачення «Галичина», бабуся шести онуків (на першому фото).
Для херсонських колег гостинці Новою поштою отримала й роздала медійниця Валентина Пестушко. Дівчина, ризикуючи життям, не припиняла журналістську діяльність в окупованому Херсоні майже до його звільнення. Виїхала в Івано-Франківськ аж у жовтні 2022-го. А влітку минулого року повернулася в рідне місто. Займається улюбленою журналістикою, активно співпрацює з Івано-Франківським Центром журналістської солідарності.
Центр, у межах своєї діяльності, постійно надає різного роду допомогу та підтримку журналістам у професії, медійникам-ВПО та колегам із підшефних областей: Волинської, Рівненської, Чернігівської та Херсонської.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук.
На фото Валентини Пестушко: гостинцям з Прикарпаття радіють херсонські медійники та їхні дітки