Видання «Вісник Полісся» у травні реалізувало проєкт «Регіональний ЗМІ – майданчик комунікацій між владою і громадою у Вараському районі». Проєкт був націлений на активізацію комунікації в громаді. І в редакції суттєво додалося тем, зросла аудиторія.
– Ми встановили ящики для збору звернень у 20 точках продажу газет у Володимирці, розробили гугл-форму для звернень на сайті «Володимирець.City». Також подали звернення у друкованому щотижневому виданні «Вісник Полісся». За травень отримано 21 звернення, – розповідає в.о. директора ТОВ «Володимирецький вісник» Людмила Босик. – Звертались жителі Вараського району та інших районів і навіть областей. Питання для вирішення порушені перед керівниками установ. Основні запити: ремонт доріг, доступ до влади, інформування жителів про діяльність влади, якість надання соцпослуг, підтримка ЗСУ владою, відсутність дозвілля для дітей у селах громади.
До речі, жителі Володимирця озвучили проблему доступу до інтернету через відключення світла. Редакція організувала 4 місця вільного доступу та повідомила про це на власних ресурсах. Відтак, щодня до коворкінгу редакції приходить 2-6 людей.
Комунікація з громадою дала результати, наприклад, зросла кількість підписників телеграм-каналу на 25%.
Також додалося тем. Завдяки зверненню читачки порушена проблема сміттєзвалищ у Володимирецькій тергромаді. Редакція організувала зустріч жителів села Довговоля 14 червня з представниками влади. Через графіки відключення електрики у Вараському районі були скарги до редакції на недостатність інформації про графіки відключень енергії. Редакція на власних ресурсах запустила оперативні публікації графіків. Порушували й інші теми, про які писали читачі, а це мобілізаційні питання, пільги для військовослужбовців, юридичні консультації. У цілому редакція створила багато актуальних матеріалів з фото, відео для газети та цифрових ресурсів редакції, які розкривають виявлені проблеми та пропонують рішення.
– Ми залучили 365 нових передплатників та 167 нових підписників телеграм-каналу, додалося підписників і на ютуб-каналі редакції. І порушені теми не кидаємо, продовжуємо стежити за їх розвитком, – каже Людмила Босик.
Протягом двох місяців 21 місцеве і регіональне медіа за ініціативи НСЖУ впроваджуватимуть власні проєкти, націлені на посилення взаємодії з аудиторією та спільнотами місцевих громад. У межах роботи над проєктами редакції отримують допомогу від Українського Медіа Фонду за сприяння Німецького Фонду Маршалла Сполучених Штатів. У проєкті братимуть участь теле- і радіо компанії, онлайн-медіа та друковані видання.
Назарій Вівчарик