Завдяки тревел-гранту, наданому Національною спілкою журналістів України та міжнародними партнерами, херсонський журналіст Іван Антипенко зміг покрити витрати на пальне та відремонтувати автівку, на якій їздить у відрядження.
Іван Антипенко – журналіст-фрілансер, який працює з «Радіо Свобода», «Ґрунт», «Reuters» та іншими медіа, став одним з пʼяти журналістів-переможців, які отримали перші тревел-гранти від Національної спілки журналістів України для відряджень Херсонщиною. Географія відряджень Івана – Херсонщина, але буває й на сусідній Миколаївщині.
–Упродовж останніх шести тижнів я працював на Херсонщині і в Миколаївській області. Разом із підрозділами 35-ї, 36-ї, 37-ї, 406-ї, 808-ї бригад ми працювали як на бойових позиціях – з артилеристами, наприклад, так і під час тренувань бійців цих підрозділів. Доводилось багато їздити по Херсонщині, по місту Херсону, Миколаївській області, тому тревел-грант, наданий Національною спілкою журналістів України, допоміг у покритті витрат на пальне, а також доводилось кілька разів ремонтувати свою автівку, на якій я пересуваюсь під час відряджень. Ви ж розумієте, що польові дороги – вони не найкращої якості, тож машина часто ламається. Але завдяки цьому гранту, все це стало поправимо, тож машина вже на ходу і готова до нових відряджень.
Іван Антипенко розповів, що під час відрядження, у якому грантовими коштами допомогла НСЖУ, він підготував низку фото- та відеоматеріалів. Окрім цього, зробив кілька матеріалів із самого Херсона на цивільну тематику.
Зокрема, у репортажі «У реальному бою найважче»: морпіхи 35-ї бригади тренуються штурмувати та обороняти будівлі», опублікованому на «Радіо Свобода» Іван Антипенко розповів про те, як працюють бійці 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського на Херсонському напрямку. Їм доводиться діяти під постійним спостереженням противника, та нашим героїчним захисникам вдається не лише утримувати раніше зайняті рубежі, а й здійснювати штурмові операції. Коли морпіхи не проводять бойових виходів, вони займаються тренуваннями. Адже навички мають бути відпрацьовані до автоматизму.
У репортажі «Люди гинули, щоб звільнити Херсон, а ми зберемо чемодани і просто поїдемо?» на ресурсі «Ґрунт» журналіст розповів про те, чому керівник Херсонського центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко залишається жити в місті під постійними обстрілами.
-Я вдячний НСЖУ за надану підтримку мені та за підтримку журналістів, які працюють не Херсонському напрямку, – зауважив Іван Антипенко.
Інформаційна служба НСЖУ