В Івано-Франківській обласній організації Національної спілки журналістів України – поповнення: до НСЖУ доєдналися п’ятеро медійників. Голова обласного журналістського осередку Лілія Бондарчук та відповідальний секретар обласної організації НСЖУ, координатор Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта на урочистому зібранні з нагоди Дня журналіста привітали нових спілчан, побажали їм успіхів у професії, натхнення й активно долучатися до ініціатив медійної спільноти, вручили їм членські квитки та прескарти.
Лави спілчан поповнили: Юлія Дерев’янко, журналістка інтернет-видання «Місто»; Ярослав Лелет, старший телеоператор телерадіокомпанії «Вежа»; Марта Пасєка, кореспондентка телерадіокомпанії «Вежа»; Олег Рудак, відеооператор Університету Короля Данила, який раніше працював на ТРК «РАІ»; Дмитро Ткач, журналіст у медіа «Галицький кореспондент», студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.
Загалом на Прикарпатті з початку війни в Національну спілку журналістів України вступило 57 медійників, з них семеро – журналісти-переселенці.
Як зазначила Вікторія Плахта, нині обласний осередок НСЖУ налічує понад 600 членів. Відрадно, що медійна спільнота Прикарпаття у нелегкий для нашої країни час згуртовується навколо Спілки, колеги активно долучаються до ініціатив, а також допомагають медійникам-ВПО, котрі через повномасштабне вторгнення російських окупантів на територію України тимчасово проживають на Івано-Франківщині.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук