Вероніка Хорольська, запорізька журналістка молодіжного незалежного Інтернет-видання SODA, увійшла до фіналу конкурсу «Честь професії» у номінації «Найкраще інтервʼю».
– Матеріал був створений у межах проєкту MediaFit за підтримки DW. У 2023 році я виграла грант на розробку двох розслідувань, однак під час роботи я познайомилася з Аскольдом — волонтером з Маріуполя, і вперше почула його історію. Історію однієї людини, яка змогла згуртувати інших задля порятунку тисяч з блокадного Маріуполя. Після цього за порадою Максима Каменева ми вирішили зняти документальний фільм, у основі якого – велике інтервʼю. Цьогоріч фільм показали у Німеччині. Передовсім, це важлива історія, яку ми хотіли зберегти і розказати іншим. Зокрема, аудиторії за кордоном, – розповідає Вероніка Хорольська.
Хоча при цьому дівчина зізнається, що завжди простіше відправляти роботи колег, бо тобі легше оцінити їх важливу й цінну роботу, ніж свою.
–Наприклад, торік я з упевненістю подала наш спільний проєкт, адже знала, що як важко працювали колеги і яку цінність має їхня робота, – каже Вероніка.
За словами запорізької журналістки, подібні конкурси є хорошою можливістю розповісти історію, через свою роботу, а також побачити інші важливі історії колег з всієї України.
Це вже не перша її участь у подібних конкурсах. Ось творчі перемоги медійниці:
- 2022 рік – номінація «Кращий репортаж» у конкурсі «Суд людською мовою»
- 2023 рік – «Честь професії» за колективний матеріал у спецномінації «Одним фронтом»
- 2023 рік – «25 до 25» — це загально за вклад у журналістику.
- 2024 рік – ввійшла у шотліст Creators Fund Award у Брюсселі, як один з найкращих продуктів створених у партнерстві з DW.
Бажаємо медійниці творчої наснаги та нових звершень, а якщо треба буде допомога – то Спілка завжди поруч.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Запорізького ЦЖС