У Запорізькому центрі журналістської солідарності НСЖУ відбулася презентація нового проєкту телеканалу «МТМ» «Рух назустріч»
Він створений за підтримки Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій і Державного інформаційного агентства «Рейінформ» і розрахований на жителів тимчасово окупованих територій. Його мета – пояснити людям, як вибратися з окупованих міст і сіл, надати практичні поради щодо убезпечення себе від мін та інших боєприпасів.
За словами керівника проєкту Валентина Терлецького, планується підготувати цикл програми про людей, позбавлених росіянами свободи. Вже зараз потрібно думати і розповідати в телепрограмах про майбутнє, зокрема, про відбудову тимчасово окупованих територій після їх звільнення, про відродження виробництва і зайнятість населення.
Перша програма цього циклу вже вийшла в ефір. Наступні виходитимуть в ефірі телеканалу «МТМ» щосуботи о 19-ій годині. Переглянути програму «Рух назустріч» можна буде також на Ютубі.
– У своїй роботі наш телеканал дотримується журналістських стандартів та розуміє важливість роботи, як єдиний повноцінний телемовник у Запорізький області, – каже начальниця КП «МТМ» Ірина Полієктова. – Нещодавно ми отримали перемогу у конкурсі від «Національної асоціації медіа» щодо допомоги у проведенні реформи нашого підприємства згідно нового Закону про медіа. Практично ми вже почали роботу в цьому напрямку, що потребує багато зусиль та часу.
Начальниця КП «МТМ» також відповіла деяким електронним ЗМІ щодо звинувачень її у протиправних діях.
– Вже майже рік КП «МТМ» та його трудовий колектив зазнають систематичного та послідовного адміністративного тиску з боку керівника органу управління майном – начальника управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Євгена Коваленка, зумовленого його суто приватним інтересом. Наразі це поставило під загрозу існування самого каналу, що може потягти за собою його закриття та спричинити інформаційний вакуум для жителів прифронтових міста та області щодо професійного висвітлення важливих регіональних подій, – підкреслила Ірина Полієктова, і продовжила:
– Не зупиняючись у своїх спробах зламати спротив керівництва КП «МТМ» свавільному втручанню в діяльність медіа, Коваленко вдався до нацьковування на мене як начальника телеканалу співробітників Управління спеціальних розслідувань у Запорізькій області ДСР Національної поліції України. Цілком зрозуміло, що метою Коваленка є усунення мене із займаної посади шляхом штучного створення доказів моєї винуватості та наступного притягнення до відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією. Зловживаючи службовим становищем, посадовець сприяв незаконному притягненню мене до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, які я не вчиняла, що могло мати наслідком наступне звільнення мене із займаної посади та розірвання укладеного зі мною контракту. Але у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративних правопорушень, постанова суду не набрала законної сили та на неї подано апеляційну скаргу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач, Наталя Кузьменко, фото Дар’ї Зирянової