Івано-Франківський центр журналістської солідарності НСЖУ тісно співпрацює з Івано-Франківською архієпархією УГКЦ
Двостороннє партнерство передусім спрямоване на допомогу та підтримку медійникам-переселенцям та їхнім сім’ям, а також проведення спільних тренінгів, навчань та реалізацію соціальних проєктів.
За сприяння Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, особисто керівника Департаменту інформації архієпархії отця Івана Стефурака Івано-Франківський центр журналістської солідарності НСЖУ налагодив співпрацю з італійськими волонтерами та благодійними організаціями, які нині надають різну допомогу журналістам-переселенцям, медійникам із прифронтових та прикордонних областей – Чернігівської, Херсонської, Рівненської та Волинської.
Нещодавно відбулася чергова партнерська зустріч, на якій ішлося про можливе долучення Центру журналістської солідарності до проєктів «Health care for safety and rehabilitation» та «Разом з Україною завжди», які реалізовуватимуться за фінансування італійського уряду, а саме Італійської Агенції з питань розвитку співробітництва AICS у співпраці з благодійною організацією FOCSIV, Missione Calcutta та ARCS.
Про соціальну роботу у 2023 році, партнерство та проєкти, спрямовані на допомогу і підтримку потребуючих ішлося на щомісячних зборах протопресвітерів, благодійних організацій Івано-Франківської архієпархії УГКЦ – Карітасу, Мальтійської служби допомоги, парафій єпархії.
У зборах взяли участь, зокрема, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, асистентка Центру Богдана Засідко, представники місцевих медіа.
– Ми маємо добрих партнерів – Івано-Франківську архієпархію УГКЦ. Нас об’єднує спільна мета – допомога людям. Передусім, ми всіляко підтримуємо наших медійників-переселенців та їхні родини, майбутніх журналістів-ВПО, котрі навчаються в закладах вищої освіти Івано-Франківська, ветеранів обласної спілки та колег у професії. Також опікуємося медійниками з підшефних областей – Рівненської, Волинської, Чернігівської та Херсонської. Торік нам вдалося разом реалізувати низку спільних ініціатив. І далі продовжуємо співпрацю задля допомоги та підтримки наших колег, маємо певні плани на майбутнє. Впевнена, що у партнерстві нас чекає попереду ще багато добрих справ, – зазначила Вікторія Плахта.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів