Окремі українські політики і публічні особи, яким не подобається критика, не подобаються журналістські розслідування, починають ділити журналістів на «правильних» і «неправильних», шукаючи «агентів впливу». Національна спілка журналістів засуджує намагання ділити медійників на «сорти». Про це в ефірі «112 каналу» зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
«Дуже сумно, що частина колег, представників ЗМІ, так само вважає, що вони – «елітні» журналісти, а інші – «недожурналісти», бо працюють у ЗМІ олігархів чи інше. Такий поділ послаблює свободу слова загалом і статус будь-якого журналіста та будь-якого ЗМІ», – прокоментував Сергій Томіленко.
Він наголосив: у першу чергу, робота журналістів повинна бути в правовому полі: порушив закон – неси відповідальність, а якщо не порушуєш – маєш право на свободу слова.
«Звичайно, мають бути дискусії щодо журналістської етики, ми закликаємо дотримуватися Кодексу журналістської етики, але виступаємо проти вибірковості, бо на сьогоднішній день мало моделей медіа, які економічно незалежні», – зазначив голова НСЖУ.
Той, хто підтримує вибірковість і поділ журналістів, дає «зелене світло» подальшій агресії і насильству щодо працівників ЗМІ. Тому НСЖУ, в першу чергу, закликає всіх до дотримання цивілізованої дискусії між політиками й медіа та між владою і медіа.
Водночас, поки що з боку влади спостерігаються лише намагання обмежити права і свободи ЗМІ. Про це свідчить, зокрема, так званий «Законопроект про медіа», який уже після доопрацювання має розглядати Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
«Надаються виняткові повноваження Національній раді з питань телебачення і радіомовлення – наглядати над тисячами українських газет, онлайн медіа, а не тільки над телеканалами. При тому, що Нацрада залишається політичним органом, бо чотирьох осіб до її складу делегує президент, а чотирьох – парламент. І замість того, щоб думати, як виживати в економічно складний час, редакції ЗМІ мають перейматися, як не потрапити під санкції чи штрафи. Держава не повинна залякувати і дбати про те, як надати чиновникам важелі впливу, щоб вони контролювали зміст українських медіа. Держава повинна боротися із зовнішнім проявом – інформаційним впливом країни-агресора. А в цьому напрямку роботи недостатньо», – наголосив Сергій Томіленко.