В Івано-Франківську відбулось урочисте вручення квитків членів НСЖУ журналістам-ВПО та медійникам Прикарпаття
Відповідно до рішення секретаріату Івано-Франківської обласної організації спілки журналістів новими членами Спілки стали: Марина Трубнікова – журналістка-переселенка з м. Ізюма Донецької області, прессекретариня, й Олександра Борзьонок – студентка-переселенка з м. Лозової Харківської області, асистентка кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, які тісно співпрацюють з Івано-Франківським Центром журналістської солідарності, а також Іван Монолатій – доктор політичних наук, професор ПНУ ім. Василя Стефаника; Андрій Кецмур – керівник ТОВ «Агенція новин «Фіртка»; Владислав Васильчук – був відеооператором ТРК «Вежа» й ТК «Буковель», тепер – інженер із проектування новітньої відеотехніки для ЗСУ.
Під час урочистого заходу голова обласної організації НСЖУ Лілія Боднарчук та відповідальна секретар, координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта вручили новим спілчанам членські квитки й прескартки та побажали плідної праці на благо розвитку вітчизняної журналістики. Олександра Борзьонок, окрім квитка, також отримала і павербанк, який знадобиться їй у роботі. Нагадаємо, що днями Івано-Франківський Центр журналістської солідарності отримав павербанки, як гуманітарну допомогу, від італійських волонтерів.
– Наша обласна спілка журналістів сьогодні налічує понад шістсот членів. З приємністю вітаю новоприйнятих спілчан. Дуже добре, що наші лави поповнюються. Запрошую активно долучатися до життя обласного осередку й сподіваюся на плідну співпрацю задля розвитку нашої Спілки, – зазначила голова обласної спілки журналістів Лілія Боднарчук.
– З початку війни до нашої обласної спілки вступило вже семеро журналістів-переселенців, які переїхали на тимчасове проживання на Івано-Франківщину. Це свідчить про згуртованість і солідарність вітчизняних медійників. Дуже важливо, що ми разом, підтримуємо одне одного, допомагаємо одне одному, а особливо – у важкий для нашої країни період, – наголосила координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ, відповідальна секретар обласного журналістського осередку Вікторія Плахта.
Ще одним приємним моментом зустрічі стало вручення Спеціальної відзнаки Національної спілки журналістів України доцентці кафедри журналістики факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, координаторці Школи журналістики обласної спілки журналістів Галині Пристай. У своїх вітаннях Лілія Боднарчук та Вікторія Плахта наголосили на вагомому особистому внеску Галини Пристай у розвиток вітчизняної журналістики, її активній участі в житті Івано-Франківської обласної спілки журналістів. «Така відзнака мотивує і надає наснагу й далі натхненно працювати задля розвитку нашої спілчанської організації», – зазначила ювілярка.
Нагороду отримала також завідувачка інформаційно-видавничого сектору заповідника «Давній Галич», заступниця очільника Галицької організації НСЖУ Любов Бойко. Їй вручили ювілейну медаль Івано-Франківської обласної ради «Галичу-1125».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів