За ініціативи Запорізького центру журналістської солідарності НСЖУ в Дніпровському відділенні обласного комітету Червоного Хреста відбувся тренінг «Надання першої домедичної допомоги в екстремальних умовах»
Місцеві медійники і журналісти-переселенці разом з інструктором з первинної допомоги Світланою Роздбудько та її асистенткою Юлією Беловою опановували алгоритми дій при порятунку постраждалих від обстрілів людей.
На тренінгу розповідали про важливі навички тактичної медицини, роз’яснили, як правильно перев’язувати рани та зупиняти кровотечу. Журналісти під керівництвом тренерів вчилися на спеціальних манекенах самостійно виконувати прийоми серцево-легеневої реанімації.
Окрему увагу було приділено поведінці журналістів в прифронтовій зоні під час виконання професійного завдання, в тому числі, звертати увагу на вміст індивідуальної аптечки для медійників, які працюють в екстремальних умовах та виїжджають до «гарячих точок». Експерти підкреслили, що в аптечці обов’язково має бути чотири турнікети, марлевий та еластичний бинти і медичні рукавички. Крім того, слід завжди мати при собі пляшку чистої води. Світлана Роздобудько також наголосила, що необхідно мати надійний бронежилет та шолом.
– Подібний захід, завдяки очільниці Дніпровського відділення Червоного Хреста Валентині Басовій, для нас проводиться не вперше, – зауважує Світлана Карпенко, редактор газети «Трудова слава» з прифронтового міста Оріхів. – Наш Центр дбає про безпеку журналістів та їх вміння правильно поводитися в умовах війни. І це дуже правильно, бо знань багато не буває. Це важливо і для мене особисто, бо я виїжджаю на прифронтові території, які постійно обстрілюються. Я везу людям свою газету. Отримані знання з надання першої медичної допомоги, впевнена, допоможуть мені в випадку надзвичайних ситуацій, бо тепер я знаю, що треба робити. До речі, мої колеги вже потрапляли в подібні ситуації і змогли самі собі надати допомогу. – говорить журналістка.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Юлія Матковська,
студентка факультету журналістики ЗНУ
Фото Світлани Карпенко