Серед пріоритетів Мінрегіону – децентралізація, реформа ЖКГ та залучення інвестицій у будівництво.
Кожен регіон України має сфокусуватися на трьох-чотирьох пріоритетах, що дасть можливість спрямовувати державну стратегію і державне фінансування на ці напрями. Така ідея лягла в основу Національної стратегії регіонального розвитку до 2027 року, над розробкою якої працює Міністерство розвитку громад та територій, повідомив на онлайн прес-конференції міністр Олексій Чернишов. Захід був приурочений до 100 днів діяльності уряду. «Якщо регіон вирішив розвивати, наприклад, агротехнології, туризм і ІТ-галузь, то держава повинна допомогти це зробити регіону, який довів, що має всю необхідну базу і здатен це зробити», – пояснив міністр.
Серед основних пріоритетів відомства – регіональний розвиток, реформа житлово-комунального господарства, ліквідація Державної архітектурно-будівельної інспекції, потужне пришвидшення децентралізації, а саме завершення складного процесу узгодження перспективних планів усіх 24 областей України, які стануть основою нового адміністративно-територіального устрою і на основі якого восени цього року відбудуться чергові місцеві вибори. Міністр нагадав, що 12 червня уряд підтримав проекти постанов Верховної Ради України щодо утворення та ліквідації районів, після ухвалення яких в Україні 490 старих районів трансформується у 129 нових.
Відповідаючи на
запитання першого секретаря Національної
спілки журналістів України Ліни Кущ про динаміку інвестицій у галузь
житлово-комунального господарства та будівництва, Олексій Чернишов назвав цей
напрям надзвичайно важливим.
«Звичайно, коронакриза у ці складні місяці мала великий вплив на інвестиційну
привабливість будь-якого сектору економіки. Наразі ми працюємо над
реформуванням містобудівної галузі та архітектурно-будівельного контролю,
і найпоказовішим чинником, який може
дати оцінку ефективності цих реформ, стане збільшення інвестицій – зокрема,
іноземних, у будівельну галузь. Це буде потужний крок вперед, який створить
нові робочі місця, збільшить заробітну платню в галузі. Також будівельна галузь
«підштовхне» десятки інших споріднених галузей економіки».
Національна спілка журналістів України співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій в рамках освітнього проєкту для журналістів «Прозорість та технічна грамотність в енергетичній журналістиці», який Національна спілка журналістів України виконує за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки в рамках Грантової програми Проєкту міжнародної технічної допомоги. Зокрема, 2 червня відбулася організована спілкою онлайн прес-конференція заступника Міністра розвитку громад та територій Наталії Хоцянівської та керівника Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій Юлії Перчук. Прес-конференція була присвячена оплаті населенням комунальних послуг під час карантину.